Los bericht bekijken
Oud 20 januari 2015, 02:49   #5
boeha
Schepen
 
Geregistreerd: 20 mei 2004
Berichten: 424
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door freespirit Bekijk bericht
Dat is mooi, waar en perfect uitgelegd, maar het is wel bijzonder frappant en ergerlijk dat die 'subjectiviteit' zich uiterst selectief lijkt te uiten bij de VRT naar bepaalde 'kansengroepen' toe. Daar gaat het hem om, niet het feit dat absolute objectieve journalistiek niet bestaat (is overigens een open deur intrappen), maar wel om het gegeven dat bepaalde negatieve berichtgeving van of over enkele bevolkingsgroepen systematisch geminimaliseerd of louter 'gezuiverd' wordt !

Daarstraks nog in het VRT-nieuws een item gehoord dat er slechts zeer weinig terroristische aanslagen in Europa gebeuren door moslims of religieuze extremisten, dixit 'veel minder slachtoffers dan verkeersdoden of zelfdodingen'. Zulke uitspraak is natuurlijk om stenen kl*ten van te krijgen ! Men moet rekening houden met het reëele gevaar voor onze samenleving en niet met de feitelijke impact die er tot nu toe geweest is. Om maar één voorbeeld te noemen: er moet maar één moslimgek zijn die een explosie gaat veroorzaken in de kerncentrale van Doel, dat zie ik een 'verkeersdode' of 'zelfmoordenaar' nog niet zo gauw veroorzaken. Maar de VRT wilde natuurlijk weer niet de moslimwaakhonden voor de borst stoten !
Tgo; als je het over specifieke censuur hebt; dan denk ik dat religie lang niet de enige rode draad is. Simpel tegenvoorbeeld: mooie mensen zullen altijd meer gekozen worden dan lelijke mensen om voor te komen in reportages. Dit is op zich ook actieve censuur; dus evenwel een inbreuk tegen objectieve journalistiek.
Idem voor oudere mensen, taboe-onderwerpen zonder entertainments-factor, 'saaie' dingen, etc.

Je hebt gelijk dat er censuur plaatsvindt; alleen vind ik niet dat censuur op basis van religie op zich veel erger is dan de andere vormen ervan. Het is allemaal een inbreuk op de objectiviteit, en een morele blaam op iedereen die zich ermee bezighoudt.

Je kunt het ook als volgt zien: vanaf mensen nog maar ruiken dat iemand racistisch is; dan is de kans groot dat er daar een rechtzaak van komt; waardoor de gehele omroep als racistisch zou gezien worden. Dus ook al zijn ze misschien objectief op dat vlak (!), dan nog zorgt de realitiet van het politiek-correct-zijn, en laat ons eerlijk zijn; de afwezigheid van de vrijemeningsuiting ervoor dat hun gehele waardigheid op het spel staat. Dus kiezen ze voor de weg van minste weerstand, en negeren ze dat stukje realiteit totdat het niet meer te negeren valt.

Laatst gewijzigd door boeha : 20 januari 2015 om 02:49.
boeha is offline   Met citaat antwoorden