Los bericht bekijken
Oud 24 januari 2015, 18:20   #596
Snerror
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 13 mei 2010
Berichten: 7.445
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe Bekijk bericht
Er ontgaat u iets, nl. de scheiding van Kerk en Staat, de limieten waarbinnen de staat opereert. De overheid betreedt het levensbeschouwelijke terrein niet. Het oordeelt niet over de gegrondheid van een bepaalde religieuze visie. Wel beoordeelt ze daden van de individuele burger.

Als u meent dat u iedere maand een mensenoffer moet plegen in naam van een of andere zonnegod en daar ook toe overgaat, zal de rechter zich niet uitspreken over uw geloof in de zonnegod, maar wel u veroordelen omwille van het doden van een mens.
Ik begrijp uw punt, maar de overheid beoordeelt wel wat levensbeschouwelijk is. Het vliegend spaggheti-monster is niet erkend als godsdienst. Hoewel het even van de pot gerukt is als de Islam.
Snerror is offline