Los bericht bekijken
Oud 26 januari 2015, 17:34   #22
Knuppel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Zeus Bekijk bericht
Is Ethias nu ook al een Waals socialistisch bastion?
Man, man, man.
Ofwel weet je bitter weinig, ofwel doe je op je neus bloedt.

Ethias (What's in a name?) was vroeger Omob. Het is geen toeval dat Omob voor een andere naam koos die "ethisch" klinkt.

Citaat:
De OMOB-fraudezaak:
Onderzoeksrechter Véronique Ancia ontdekt een fraudezaak bij de
socialistische verzekeringsmaatschappij OMOB
(Onderlinge Maatschappij der Openbare Besturen). De voormalige directeur-generaal Leon Lewalle
wordt beschuldigd van valsheid in geschrifte en verduistering van gelden van de verzekeringsmaatschappij. Ook zijn voorganger Joseph Haverland, de Zwitserse bankier Leon Genoud en zijn handlanger Claude Laurent staan voor dezelfde feiten terecht. Volgens het parket hebben de vier via herverzekeringscontracten 58 miljoen euro verdonkeremaand, dat inmiddels wel al werd teruggestort.

De vier hadden een geheime 'matras' voor de verzekeringsmaatschappij aangelegd, waarbij een procentje van de bijhorende commissielonen op hun persoonlijke rekening verdween. In 1994, toen de fraude werd ontdekt,hield onderzoeksrechter Ancia even rekening met de mogelijkheid dat ze het motief voor de moord op Cools had gevonden: Cools stond op het punt de fraude te ontdekken, Lewalle wou hem daarom uitschakelen? Op de dag van de moord had Cools een afspraak met Willy Claes in de Hasseltse Omob-zetel. Maar die hypothese liet Ancia later varen, toen ze in '96 via een tipgever richting kabinet-Van der Biest gestuwd werd.

Begin 2003 komt het eindelijk tot een proces rond de fraudezaak. Lewalle, die altijd zijn onschuld staande houdt, wordt veroordeeld tot vier jaar cel met uitstel voor wat betreft de voorhechtenis. Joseph Haverland en Léon Genoud krijgen dertig maanden celstraf met uitstel.

https://groups.google.com/forum/#!to...cs/HdCOsH61dvQ
Stevaert was de poulain van Willy Claes, niet bepaald een onbesproken Hasseltse figuur.

Citaat:
Stevaert was tot 28 november 2008 voorzitter van de bestuursraad van de verzekeringsmaatschappij Ethias. De € 30.000 die aan het voorzittersmandaat vast hingen, schonk hij naar eigen zeggen weg aan een goed doel. Hij moet in 2008 echter afstand nemen van het voorzitterschap op een moment dat Ethias met een berg schulden zit: de totale boekwaarde van verzekeringspoot Ethias Leven was op 1 januari 2009 nog slechts 100 euro waard nadat er meer dan € 1,5 miljard ingepompt werd door de overheid.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Steve_Stevaert
Stevaert bleef bij Ethias aanwezig via de vennootschap Ethias Gemeen Recht, eigendom van de mutualiteit en eigenaar van een kwart van de aandelen van Ethias.

In juli 2013 werd hij aangesteld als voorzitter van EthiasCo, een nieuwe coöperatieve vennootschap.

Door wie werd hij aangesteld?

Wie meer wil weten over het stinkende Ethias/Omob potje en de rol die Stevaert, Di Rupo, meer ook Leterme daarin speelde, moet dit lezen:
Citaat:
Stevaert terug prominent in beeld bij Ethias.
Ethias op zoek naar coöperatief geld.

http://www.nieuwsblad.be/cnt/1f236v3p
__________________
Het Oosten: De kiezer heeft niet altijd gelijk.
De kiezer heeft alleen gelijk als hij stemt zoals Het Oosten het zou willen.
Knuppel is offline   Met citaat antwoorden