Volgens 'rechts' moet het volk zeker niet te slim gemaakt worden, het is beter ze dom te houden en ze af en toe eens 'brood en spelen' te voorzien op hun honger te stillen. Gratis of goedkope toegang tot kennis en wijsheid hoort daar zeker niet bij ! Eigenlijk zien we die tendens over de gehele geschiedenis in bijna alle culturen. Hoeveel regimes en dictaturen hebben zich niet bezondigd aan boekverbrandingen ?
Ondertussen de bevolking goed wat angst in pompen voor 'het andere'. Kunnen ze binnenkort ipv bibliotheken openbare wapendepots in elke gemeente openen, om de bevolking te voorzien van schiettuig zodat ze de mogelijke gevaren kunnen afknallen.
Waarom krijg ik toch de indruk dat het hier steeds een beetje meer Alabama aan de Noordzee aan het worden is ? Ik vrees dat we het laatste nog niet hebben gezien.
|