Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Snerror
Waarom? Als een gevangene mishandeld wordt, moet de rechter dan rekening houden met wat die gevangene gedaan heeft?
|
Kan ik niet zo meteen een antwoord op geven. Mijn pure eerste reflex, is om te zeggen "uiteraard niet".
Langs de andere kant (mijn vreemde kronkel/sadistische insteek) vind ik dat er zoiets is als 'wie zijn gat brandt ...'
Ik ben niet van oordeel dat we moeten promoten om gevangenen in elkaar te slaan, of ze in hun uitwerpselen te laten liggen. Wel vind ik, dat een rechter ook met cipiers rekening moet houden. Ze kunnen zich al eens laten provoceren; en het kan dus al eens uit de hand lopen. Toch ook daar, moet een rechter kunnen oordelen, dat als een cipier in die mate over de schreef is gegaan, de cipier daarvoor gesanctioneerd kan worden.
Neemt niet weg, dat desondanks, ik geen voorstander ben van schadevergoedingen in die grootorde, aan figuren zoals Farid Le Fou. Hou schadevergoedingen, voor slachtoffers van figuren zoals bijvoorbeeld Le Fou zelf.
Die slachtoffers hebben er niet voor gekozen slachtoffer te worden. Farid Le Fou heeft daar onrechtstreeks wel voor gekozen. Hij heeft gespeeld en hij heeft verloren.