8 mei 2015, 09:22
|
#541
|
Banneling
Geregistreerd: 13 januari 2015
Berichten: 7.459
|
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door fcal
Achteraf weten velen alles wat voordien gebeurde, als ze toevallig bij de winnaars of de overlevenden behoren. In het omgekeerde geval weten ze uiteraard van niets.
Ik kon alleen maar vaststellen dat de plotse verontwaardiging over de Duitse goelag-archipel en dodenkampen huizenhoog opliep na WO2 in 1945/1946 hier in België. De terugkeer van de overlevenden gaf hiertoe aanleiding.
Er brak toen zelf een door communisten en socialisten aangestookte tweede 'lynch'-campagne los waarbij veel onbesproken, zij het politiek oncorrecte veelal Vlaams actieve, burgers, die niets met collaboratie te doen hadden, het slachtoffer werden.
De algemene volks gedragen reactie, zie ook de toenmalige pers, rijmt geenszins met voorkennis, wat men ook moge beweren in meer partijdige latere nabeschouwingen.
Dat socialisten en communisten zo reageerden was goed verklaarbaar. Immers in 1940 en 1941 waren ze nog bondgenoten van de Nazi's. Zowel de USSR als Duitsland hadden gezamenlijk in 1939 Polen bezet. De voorzitter van de Belgische Werkliedenpartij Henri De Man vond in 1940 het omverwerpen van de 'bourgeois'-staatsbestel in België door de Duitse nationaal-socialisten een positieve gebeurtenis en gebood geen verzet te bieden en actief te collaboreren. Het was zaak dit alles te verdonkeremanen. Toen de kans keerde maakte De Man zich uit te voeten en vluchtte naar Zwitserland.
|
Zo is het.
|
|
|