Los bericht bekijken
Oud 23 mei 2015, 10:32   #904
Jantje
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 11 augustus 2006
Berichten: 38.482
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pandareus Bekijk bericht
Klopt dat wel ? Het is wel de VS die via het Marshall plan europa heeft helpen heropbouwen. En het is de injectie van geld in duitsland door de VS dat hen in de mogelijkheid stelde om de oude waardeloos geworden reichsmark te vervangen door de duitse mark in 1948. Het ging om 1,5 miljard dollar.
En wie had het meeste voordeel aan dat Marshall plan?

En wat stond er tegenover dat de Europese landen moesten doen om te kunnen genieten van het Marshall plan?

Vaak word vergeten dat de geleverde goederen en financiële hulp slechts leningen waren en dat Europa daarvoor hand en spandiensten moest leveren aan de VS.
Daarnaast moesten de Europese landen niet enkel Amerikaanse militairen op hun grondgebied aanvaarden, zonder deze te mogen controleren om de aanwezige wapens of over enige inspraak rond die wapens, ze moesten zelfs hun eigen strijdkrachten ter beschikking stellen van de VS-strijdkrachten.
Ook moesten ze hun wapens en transportmogelijkheden ter beschikking stellen van de VS-strijdkrachten.
Zelfs vandaag bepaald de VS nog steeds wat er in de Rotterdamse en Antwerpse haven gebeurd, als niet aan de eisen word voldaan, dan mogen er zelfs geen schepen of goederen vanuit die havens naar de VS gestuurd worden.


Citaat:

Dat is onjuist.
De zwitserse bankiers hebben heel lang de remmen dichtgeknepen, maar uiteindelijk zijn via onderhandelingen met de WJRO restitutiebetalingen gedaan. http://www.trouw.nl/tr/nl/5009/Archi...ml?cw_agreed=1
Het gaat in die gevallen enkel over rekeningen en kluizen, waarvan de nabestaanden met harde bewijzen kunnen aantonen dat het om hun erfenis gaat.
En dan nog gaat het niet over de totale waarde van de opbrengsten die deze rekeningen in de loop van tijd zouden hebben opgebracht.

Citaat:


Zie ook Raoul Hilberg zijn boek, die geeft in detail de herstelbetalingen aan joden en joodse organisaties weer zowel door de zwitserse banken, door de industrie die joden als dwangarbeiders hadden ingezet, door de verzekeringsmaatschappijen. http://www.liberales.be/boeken/hilberg
Net zoals in de voorgaande paragraaf, gaat het enkel om zaken waarvoor er niet te weerleggen bewijzen zijn en enkel om Joden.

Dat Zwitserland is gaan inbinden tegenover de Joodse bevolking en daar toegevingen heeft gedaan, is trouwens enkel te danken aan het feit dat zij de hete adem van de Mossad in hun nek begonnen te voelen, nadat deze de jacht op nazi's aan het verleggen waren naar een jacht op instellingen die hebben meegewerkt aan de genocide en diefstallen tijdens het bewind van Hitler.
De verborgen rijkdommen van Roma's, socialisten, communisten, weerstanders en andere die niet tot de Joodse bevolking behoren, hebben tot vandaag nog geen cent terug gezien van de gestolen rijkdommen of enige verontschuldiging gehad voor het aangedane leed.
Jantje is offline   Met citaat antwoorden