Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door patrickve
Het essentiële verschil tussen Mein Kampf en de Koran is dat op 't einde, Hitler niet beweert van op een vliegend paard op te stijgen he.
Zonder dat vliegend paard zou de Koran een even platvloerse oproep zijn tot moorden en mishandelen van anderen. Het feit dat daar een vliegend paard in voorkomt, maakt dat het een heilig boek is.
|
Nergens in de Koran staat er iets over een vliegend paard.
Eigenlijk is de Koran dus geen heilig boek?
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door patrickve
En leerplannen, tja. Dat hangt af van de grillen en willen van de machthebber he. In de jaren 30 in Duitsland had men andere leerplannen. Waren die dan ook als "heilig" te aanvaarden ? Als je trouwde in die tijd, kreeg je een Mein Kampfke kado op het stadshuis.
Misschien gaan we binnenkort een Koran krijgen op het stadshuis als we trouwen ?
Had Hitler wat meer gedweept met de Ariers, en hun vermeende afkomst van Atlantis, dan was Mein Kampf misschien ook een heilig boek geworden, wie weet. En dan mochten we dat ook niet bekritiseren betreffende de haat voor de Joden, want het zou dan deel uit maken van de beoefening van de godsdienstvrijheid. En dat zou dan zo in de leerplannen staan. En een leraar die zou durven vragen of het wel zo een goed idee is om een doctrine/geloof aan te hangen waarvan het basiswerk oproept tot haat en moord, en in het verleden, de aanhangers ervan zich barbaars hebben gedragen omdat ze deden wat in het boek stond, die zou dan ook beteugeld worden, nee ?
|
Amai, die is wel een zeer lange als-als-als-als-als - dan .... redenering.