Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Ernst Niessen
Zet u even over deze rimram heen en google eens op termen als 'Gezamenlijke Nederlands-Vlaamse economische missie'. Nederland en Vlaanderen presenteren zich al sinds 2013 - missie naar Texas - als één Deltaregio, omdat Nederland en Vlaanderen gezamenlijke belangen hebben voor het bedrijfsleven dat gebruikmaakt van havens in Zeebrugge, Antwerpen, Rotterdam, Vlissingen en Amsterdam met geïntegreerde infrastructuur. Handig voor buitenlandse leveranciers. Die navigeren heus niet meer specifiek op 'Nederland' of 'België', hoor.
Misschien een beetje ontnuchterend, maar zo werkt dat nu eenmaal anno 2015.
|
Zegt totaal niets, slechts een gezamenlijke missie om te presenteren. Kan evengoed met andere landen zoals Duitsland. Dit heeft niets te maken hoe en of men Nederland en Belgie, dan wel Vlaanderen als een eenheid ziet. Dan nog spreekt u over ... sinds 2013
Gezamenlijk gebeurt overigens slechts sporadisch. Bovendien geldt in belangrijke mate dat elk land voor zich, zich als een merk presenteert.
Met name bij een gezamenlijke missie is het vooral belangrijk elk het eigen merk naar voren te brengen om zich te onderscheiden.
Voor Vlaanderen zal dit bijv. bier zijn of chocolade.
Ooit werd in Nederland overwogen van het oubollige kaas, tulpen en molens af te stappen. Her buitenland wil het zo zien, dus wordt dit sterk gepromoot
Hierin ziet u al een verschil hoe het buitenland tegen Vlaanderen, dan wel België en Nederland wenst aan te kijken.
Een beeldmerk als schaatsen, tulpen, molens en kaas wordt zeer zeker niet op Vlaanderen geplakt, dan wel bier of chocolade op Nederland.
Iets meer dan een half jaar in de US gewoond. Geen enkele, goed opgeleide Amerikaan (Berkely, SF) meegemaakt die het idee had dat Vlaanderen en Nederland bij elkaar zouden horen.
Wanneer het over Flemish ging plakten ze dit aan Brussels ... is Belgium. Mee ook vanwege WOI en II plakten ze Vlaanderen eveneens bij België
In het land waar men zich presenteert wordt zaken gedaan met Nederland of met België. Waar de kansen zich voordoen probeert ieder voor zich het beste eruit te slepen en als het even kan ten koste van de ander.
Voor Vlaanderen, dan wel België, is het moeilijk tegenop boksen daar zulke missies altijd vrij klein zijn uitgevallen. Landen als Nederland en andere landen zetten daarentegen groot in. Wat inhoudt dat vooral met name ook het politieke kader in landen bespeeld wordt. Vanwege opgebouwde contacten worden vooraf zo'n missie de politieke kanalen al benaderd.
Enerzijds heeft gezamenlijk voordelen voor Vlaanderen, anderzijds wordt het dus weggespeeld door een grote overmacht van Nederland.
Zover ik weet geldt dit evengoed voor gezamenlijke ambassades, qua kosten: België, Nederland, plus Duitsland
Interessant voor u. Onlangs is een rapport voor de regering verschenen waarin de rol en toekomst van NL Special Forces werd vergeleken met een aantal specifieke landen, waarvan één Engelstalig land, Australie.
Ter vergelijking met EU landen, zoals Duitsland, werd Noorwegen gekozen als eveneens klein land. Hoewel kleiner werd Noorwegen "bewust" verkozen, met als reden ... zelfde mentaliteit. België werd niet opgenomen in de vergelijking
Overigens gaf ex. minister Hillen dit ook al eens aan wat betreft samenwerking met de Noren
Rationaliteit en praktijk wil blijkbaar nogal eens anders uitpakken dan dromen