Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Cheminot
Misschien moeten de bestuurders ook eens de talrijke premies op tafel gooien die ze krijgen.
|
De premies van een gemiddeld treinbestuurder zijn:
-Productiviteitspremie per gewerkt uur (dit is in feite het deel uurloon naast het deel maandwedde dat de totale verloning uitmaakt, niet zozeer een premie per se).
-Tweetaligheidspremie indien je in je examen slaagt. Deze is stukken lager dan die voor ander tweetaligheidspersoneel, aangezien die een Selor examen moeten afleggen.
-Zaterdag-, zondag- en nachtwerkvergoeding.
Talrijk?
Citaat:
Of de discriminatie op het vlak van tweetaligheid met de rest van het NMBS personeel. Normaal moet het personeel via Selor een attest van tweetaligheid halen om én tewerkgesteld te zijn op een tweetalige post en de bijhorende premie te krijgen. Voor treinbegeleiders is dit attest dwingend, anders volgt een ontslag. Treinbestuurders daarentegen moeten een interne test afleggen en 't is in de sjakoche.
|
Volledig fout. Het Selor examen dat sommige personeelsleden moeten halen komt voort uit de taalwetgeving voor personeelsleden die in contact komen met reizigers in beide landsdelen. Die personeelsleden krijgen dan ook een serieuze premie daarvoor. Voor treinbestuurders geldt de taalwetgeving niet aangezien zij niet in contact komen met reizigers, het is enkel een intern fenomeen waarbij bijvoorbeeld een bestuurder in contact moet komen met een seinpost in het ander landsgedeelte. Het examen is dan ook intern en enkel aangaande spoor-technische kennis, en de premie is dusdanig een stuk lager.