Los bericht bekijken
Oud 14 juli 2015, 12:33   #1
Johan Bollen
Secretaris-Generaal VN
 
Johan Bollen's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 januari 2008
Locatie: La Paz - Lanaken
Berichten: 23.618
Standaard Nucleaire deal met Iran

Een historisch genoemd akkoord tussen Iran en 6 wereldmachten. In feite een toenadering tussen Iran en de VS. Daar kwamen de onderhandelingen uiteindelijk op neer.

Lijkt me een gebeurtenis die niet ongemerkt mag voorbij gaan op een politiek forum.

Iran Nuclear Deal Concludes In Historic Announcement

Highlights of nuclear deal reached by Iran and 6 major powers


'Dit akkoord is niet perfect, maar een belangrijke prestatie voor alle partijen'

De VS beslist dus Iran niet langer economisch te wurgen in ruil voor het stopzetten van een atoomwapenprogramma dat waarschijnlijk nooit bestaan heeft. In ieder geval nooit bewezen is.

Enkele jaren geleden mochten Europese ondernemingen geen handel met Iran meer doen van de VS. Nu mag het weer wel. Heeft het iets te maken met de sanctie economie tegen Rusland? Is het een poging de Euraziatische integratie tegen te houden? Wil de VS haar hechte vriendschap met de mensenrechtenschendende dictatuur in Saoedi Arabië inruilen tegen een relatie met Iran?

Ik schat dat we voorlopig geen anti Iran propaganda zullen zien in de westerse media en op dit forum van individuen zoals Antoon. Tenzij misschien het Amerikaans congres of Israël nog roet in het eten kunnen gooien.
__________________

Website

Laatst gewijzigd door Johan Bollen : 14 juli 2015 om 12:51.
Johan Bollen is offline   Met citaat antwoorden