Los bericht bekijken
Oud 28 juli 2015, 17:30   #40
Bierke
Minister-President
 
Bierke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 juni 2006
Berichten: 4.767
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek Bekijk bericht
De totale installatiekost valt aardig mee. Mijn mazoetinstallatie heeft in den tijd (jaren 90, vorige eigenaren) ook heel veel gekost (orde grootte warmtepomp nu).

Het is wel zo dat aardgassystemen relatief goedkoop zijn. Voor 3000-4000 euro heb je al een doorstromer (HR) inclusief installatie.

Men moet warmtepompen gewoonweg op grotere schaal beginnen te produceren om de kosten te drukken. Als je een warmtepomp voor 4000 euro kan installeren, dan ben je competetief.

Nu kosten ze makkelijk 10000 euro en meer. Maar de goedkope olie en aardgas strooien roet in het eten, net zoals ze electrische voertuigen bemoeilijken.
Er zijn al iets van een 200000 warmtepomp eigenaars in ons land. Dus ik denk dat het geen niche markt meer is, toch ?
Daarinboven is het niet in elke woning te plaatsen.
__________________
... het enige zachte is dons ...
“You can ignore reality, but you can’t ignore the consequences of ignoring reality.” - Ayn Rand
Bierke is offline   Met citaat antwoorden