Los bericht bekijken
Oud 21 augustus 2015, 11:01   #10
Maori
Minister-President
 
Maori's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juni 2011
Berichten: 5.055
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door pajoske Bekijk bericht
bron: http://www.vlaanderenonderneemt.be/s...rijstellingen?

Het lijkt er dus op dat 3 jaar in een nachtwinkel in hoofdberoep ervaring hebben opgedaan voldoende is om je attest te bekomen. Ik zie daar geen enkel verplichting over taal bijstaan. Men kan dus veronderstellen dat die nachtwinkels allemaal gecontroleerd werden en in orde bevonden.
Meanwhile somewhere in Belgium....

Citaat:
Acht nachtwinkels kregen vrijdag controle. De controles gebeurden door gemengde teams met mensen van de politie, het team mensenhandel, de douane, het voedselagentschap en de sociale en fiscale inspectie. Geen enkele van de gecontroleerde winkels was in orde. In twee nachtwinkels werd de uitbating van de controle waargenomen door personen die niet waren ingeschreven. Eén van die mensen die in de winkel stond, genoot van een werkloosheidsuitkering. De fiscale administratie stelde vast dat er in de meeste winkels geen dagontvangstenboek werd bijgehouden en dat de verantwoordingsstukken niet correct werden bijgehouden. De douane nam in een aantal winkels verschillende producten in beslag, waaronder rookwaren en namaak parfum. Verder vond de Voedselveiligheid heel wat bedorven voedsel.



Tijdens een controleactie bij Brusselse nachtwinkels, zaterdagavond, werden 36 processen-verbaal opgesteld. Er werd onder meer gecontroleerd of het personeel was ingeschreven en op betaling van belastingen.

Van de 53 gecontroleerde zaken hebben er 36 een pv gekregen. Drie daarvan voor de tewerkstelling van illegalen, zes voor zwartwerk en vijf over het statuut van het personeel. Geen enkele zaak hield een kasboek bij, noch een dagontvangstenboek. Tegen acht zaken wordt een procedure gestart omdat ze geen belastingen betaald hebben aan de stad. Vier van de gecontroleerde zaken beschikten niet over een stedenbouwkundige vergunning voor het omvormen van hun zaak tot nachtwinkel. De aanvraag voor dergelijke vergunning werd voor één zaak zelfs geweigerd.

Wildgroei indijken
Tijdens een eerste actie in maart werden al drie zaken in de buurt van de Grote Markt verzegeld omdat ze illegaal tot nachtwinkel waren omgevormd. De controles moeten een halt toeroepen aan de wildgroei van nachtwinkels in die omgeving, ook de Unesco-zone genoemd. Het stadsbestuur hoopt zo te kunnen strijden tegen illegale handelspraktijken en de bijkomende overlast in het centrum.

Minder overlast, meer veiligheid
De controleactie werd uitgevoerd door politie, federale en gewestelijke inspectiediensten en de preventiedienst BRAVVO van de Stad Brussel. "Dankzij de efficiëntie van de teams op het terrein konden we niet alleen de niet-reglementaire handelszaken identificeren, maar werden ze ook aangemoedigd hun zaken op orde te stellen", zegt burgemeester Freddy Thielemans (PS). "Dat moet leiden tot een vermindering van de overlast door niet-reglementaire zaken en een verhoging van de veiligheid voor de inwoners van het stadscentrum."
__________________
“How dreadful are the curses which Mohammedanism (Islam) lays on its votaries! Besides the fanatical frenzy, which is as dangerous in a man as hydrophobia in a dog, there is this fearful fatalistic apathy.”
Maori is offline   Met citaat antwoorden