Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe
O jawel, de Elzas heeft een nogal moeilijke relatie en geschiedenis met Duitsland. De gevolgen van 1870 werden daar niet zomaar verteerd.
|
Was men in de Elzas niet tevreden met de Duitse overwinning in 1870 ? (Dit tussen haakjes.)
Citaat:
En, aan onze oostgrens, tja, we gaan die situatie van dwang en geweld toch niet als voorbeeld gebruiken...?
|
Neen, maar geschiedkundige desinformatie over de uitbuiting en bezetting door de Hollanders zou kunnen vervangen worden door een totaal ander verhaal. D?*t en een goed geoliede markettingkampagne zou kunnen wonderen doen. Ik denk bijvb. aan een Diets Elftal, om maar iets te noemen....Het is een koud kunstje om de publieke opinie in de "juiste" richting te kneden. Dat gebeurt nu niet anders.
__________________
Geen Gezeik: Dietsland Eén Rijk! Mijn vaderland is mijn moedertaal.
Immigranten bepalen de toekomstige taalbalans en taalspreiding in Belgie!
Als de Nederlandstalige Gemeenschap ooit de stem, de liefde, en de steun van een groot deel van de vreemdelingen in Brussel kan winnen, kan Brussel weer een Nederlandstalige stad worden.
|