Discussie: Parijs Charlie II ?
Los bericht bekijken
Oud 17 november 2015, 04:19   #409
tomm
Secretaris-Generaal VN
 
tomm's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2003
Locatie: Nederland
Berichten: 43.516
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Lukkas Bekijk bericht
En wie is de oorlog begonnen in Afghanistan? De communisten. De Amerikanen hebben toen hun steun verleend aan de Afghanen in hun strijd tegen de communisten. Net zoals jullie het nu normaal vinden dat de Koerden door het Westen bewapend worden in hun strijd tegen IS. Het kan goed zijn dat binnen vijf jaar de Koerden op hun beurt het nieuwe zwarte beest worden in het MO. Sta daar maar eens bij stil.

Het bloedspoor van Boko Haram (ondertussen wat in de vergetelheid geraakt, maar nog uiterst 'actief'), is dat ook de schuld van de Amerikanen? De radicale islam was er al voor het ontstaan van de USA. De Amerikanen hebben een grote fout gemaakt door de bloeddorstige onderdrukker Saddam te liquideren. Hij was degene die de radicale zotten min of meer onder controle had. Nu willen jullie zelf dat Assad ook afgezet wordt. Wel, dan maken jullie dezelfde fout als de Amerikanen.

Trouwens alle schuld afschuiven op de Amerikanen is een simplistische oplossing. Men zou in de plaats eens de koran in vraag moeten stellen en de discussie openen, maar dat durft men hier niet uit angst voor nog meer geweld. Dat zegt toch genoeg.
Afghanistan had een communistische regering, die aangevallen werd door islamisten, de regering riep de Sovjet-Unie te hulp.
Amerikanen hebben toen steun verleend aan radicale islamisten die de Sharia wilden invoeren, niet aan "de Afghanen". En dat deden ze opnieuw in Irak, en opnieuw in Libië, en in Syrië.

Alle radicale soennitische bendes zijn terug te voeren tot de oorlog in Afghanistan, ook LA-Quaida en dus IS, een afscheuring van Al-Quaida.

Het zijn de Amerikanen die Assad willen afzetten, de Russen steunen hem net.
tomm is offline