Los bericht bekijken
Oud 17 november 2015, 08:50   #223
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 114.225
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pandareus Bekijk bericht
Vreemd hee Patrick, die toepassing die mensen blijkbaar geven aan dat boekje ? Sunni's spreken over sjia's alsof het over afvalligen gaan en plegen aanslagen op hen in het hele midden oosten + pakistan en afghanistan.
Ja, maar dat komt door specifieke Sunni beschouwingen, en niet door de Koran zelf. Zij bevechten elkaar over de manier waarop de Koran moet gelezen worden. Die manier staat uiteraard niet zelf in de Koran. De haat zit deze keer in specifieke Sunni redeneringen, en niet in expliciete Koran oproepen.

Je kan dat vergelijken met de bloedige strijd die gestreden werd omtrend, zeg maar, Ptolemeische dan wel Copernicaanse visies van het zonnestelsel. Noch de leer van Ptolemeus, noch de leer van Copernicus was een oproep tot haat. Dat mensen elkaar gaan haten omwille van een zeker gedachtengoed, maakt van dat gedachtengoed zelf nog geen haatoproep, maar van zij die oproepen tot haat OVER dat gedachtengoed.

Dat is het probleem tussen sunni en sjia, of tussen protestanten en katholieken. De haat zit hem niet in de basisteksten, maar in hun visie van hoe je mensen die die basisteksten niet zien zoals zij, moet haten. Je kan mensen gaan haten over gelijk welk intellectueel bedenksel. Dat maakt dat intellectueel bedenksel zelf niet hatelijk. Ten tijde van Pythagoras ging men mensen haten over irrationele getallen. Dat maakt de leer van de reele getallen niet tot een haatdoctrine.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden