Persbericht
Mechelen, postdatum
VJM verklaart zich solidair met het Comité “Geen minaret in onze wijk”
De Vlaamse Jongeren Mechelen (VJM) verklaren zich solidair met het Comité “Geen minaret in onze wijk. VJM heeft de voorbije dagen dit initiatief dan ook ondersteund, en dit op 2 manieren. Enerzijds hebben onze militanten al enkele duizenden pamfletten verspreid in Mechelen en directe omgeving. Anderzijds ondersteunt VJM actief de internetcampagne van het comité waarin mensen worden opgeroepen via E-post, telefoon of briefwisseling hun ongenoegen over deze beslissing kenbaar te maken aan burgemeester Bart Somers en Schepenen Jowan Lamon en Koen Anciaux. Vele tientallen, tot zelfs uit Gent en Brugge, hebben al gereageerd. En er is op het internet zelfs al een Franstalige versie beschikbaar.
Vooral het feit dat er geen rekening is gehouden met de bezwaren van de buurtbewoners is ronduit schandalig. Binnenkort zal er op de moskee een minaret van twaalf meter hoog verschijnen. En dat in Mechelen, een stad waar elke dag het oorspronkelijke Vlaamse karakter meer en meer in de verdrukking komt.
Ook het gedrag van de Mechelse SP.A in dit dossier is absoluut walgelijk. Als deze partij denkt de Mechelaars, en in het bijzonder de wijkbewoners, te kunnen sussen door het openstellen van wat extra parkeerplaats op het terrein van Willemen/Telenet gaan zij volledig aan de realiteit voorbij. Meer nog, het is een zoveelste bewijs van de “weg met ons” mentaliteit van de zogenaamde politieke elite in deze stad. De generaties na ons zullen hen de rekening presenteren.
VJM lanceert dan ook een oproep naar alle andere Mechelse verenigingen, ongeacht hun politieke overtuiging, om actief het comité te ondersteunen, en mee te werken met de internetcampagne.
Met dank voor uw aandacht,
Namens de VJM
D. Jansegers
--------------------------------------------------------------------------
Ook U kan nog steeds helpen! Als voor een wedstrijd van één of ander VTM programma iedereen berichten kan doorsturen, moet dit nu ook kunnen. Bel, mail, schrijf de Mechelse politiekers. Morgen zou het in UW stad kunnen gebeuren!
Stadsbestuur Mechelen:
Grote Markt 21
2800 Mechelen
Telefoon: 015 28 00 00
Fax : 015 29 75 10
Secretariaat Mechelen
[email protected]
Burgemeester Somers:
[email protected] - Telefoon: 015 29 78 00
Schepen Jowan Lamon
[email protected] – Telefoon: 015 29 76 17
Eerste Schepen Koen Anciaux
[email protected] – Telefoon: 015 29 75 12
SP.A parlementslid Caroline Gennez
[email protected]
--------------------------------------------------------------------------
Geachte heer burgemeester,
Graag wou ik u mijn ongenoegen duidelijk maken aangaande de beslissing van de stad Mechelen om toestemming te geven voor de uitbreiding van de moskee in de Generaal De Ceuninckstraat
De bewoners van de wijk, verenigd in het Buurtcomité Caputsteen, hebben U reeds lang en uitgebreid op de hoogte gebracht van hun bezwaren tegen deze uitbreiding..
Wij kunnen dan ook niet begrijpen dat U deze bezwaren zomaar van tafel veegt.
Nu al heeft de wijk te lijden van een gebrek aan parkeerplaatsen en van het vele verkeer. Zeker op de momenten dat de islamitische gemeenschap komt bidden is er geen doorkomen aan in de kleine straatjes in de buurt.
Zoals het Buurtcomité al heeft aangegeven aan uw diensten is het sociale karakter van de wijk de laatste jaren grondig veranderend. Eén voor één sluiten de oorspronkelijke winkels en hun plaats wordt meteen ingenomen door Marokkaanse winkels. En deze evolutie lijkt onomkeerbaar, zeker met de moskee als magneet voor nieuwe inwijkelingen.
Tevens vragen wij ons af, gezien de opmars van radicale en integristische Islamstromingen overal in de wereld, of het uitbreiden van de al bestaande moskees in ons land een juiste beslissing is. Wij noteren tevens dat één der verbouwingen gebeurt in de aparte gebedsruimte voor vrouwen. Op een moment dat de regering ijvert voor meer participatie van vrouwen in de maatschappij lijkt ons dit niet alleen een anachronisme maar ook slecht signaal naar de Marokkaanse vrouwen toe.
Als laatste punt begrijpen wij niet dat uw administratie toestemming geeft tot het bouwen van een 12 meter hoge minaret. Volgens de heer Jowan Lamon, Schepen Welzijn en Ruimtelijke Ordening, gaat het slechts om “een torentje”.
Wie neemt men hier voor de gek meneer Somers?
Mogen wij U daarom vriendelijk vragen om in deze kwestie uw standpunt te herzien?
In de hoop op een positieve reactie
Met vriendelijke groeten,