en alweer een voorbeeld van 'overspel' en sharia in het nieuws
Citaat:
Twee tienermeisjes werden door beulen van IS doodgestenigd in Deir ez-Zor, een stad in het oosten van Syrië. Hasna (17) en Mdadiha (16) werden beschuldigd van overspel en kregen van een shariarechtbank prompt de doodstraf. De mannen die in hun gezelschap verkeerden, kregen vijftig zweepslagen, meldt ARA News.
De meisjes kregen meteen de doodstraf van een shariarechtbank en de mannen, Abu Zubair al-Idlbi en Maher Hameed, werden het leven gespaard. De rechtbank liet in een mededeling weten dat 'de meisjes in een huis betrapt werden met twee vreemden' en dat is strikt verboden door de shariawetgeving.
Ahmed Ramadan zegt dat ze voor de ogen van een honderdtal toeschouwers gestenigd werden. Toch heeft de beslissing van de shariarechtbank tot woede geleid bij de inwoners van de stad die het niet 'eerlijk' vonden dat de mannen slechts vijftig zweepslagen kregen.
Twee weken geleden werden ook al vier vrouwen, die verkracht werden door IS-strijders, gestenigd. Ook zij werden beschuldigd van overspel door een shariarechtbank. Of de verkrachters gestraft werden, is niet bekend.
|
__________________
“Give a man a fire and he's warm for a day, but set fire to him and he's warm for the rest of his life.” - Terry Pratchett
Laatst gewijzigd door Wautd : 29 februari 2016 om 10:13.
|