Los bericht bekijken
Oud 31 maart 2016, 21:03   #1
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard Vrachtwagenchauffeurs blokkeren meerdere wegen in Wallonië

Lap, 't is alweer van dattum.

Wat willen ze nu bereiken ? Dat de buitenlandse chauffeurs niet mee moeten betalen ? Zoals zij wèl degelijk doen, op de péage in Frankrijk, of op de grote wegen van het tolsysteem "eco-tax" buiten de Franse péage ?

Ik denk dat het alweer een politieke staking is.

En wat willen ze blokkeren ? Juist, de autosnelwegen en grote verbindingswegen. Veel andere mensen, die niets met de zaak te maken hebben, kloten.
Met alle risico's op ongevallen achteraan in de files die ze zullen veroorzaken.

titel: Vrachtwagenchauffeurs blokkeren meerdere wegen in Wallonië
link: http://www.standaard.be/cnt/dmf20160331_02212429



Citaat:
Uit protest tegen de invoering van de kilometerheffing voor vrachtwagens, gaan vrachtwagenchauffeurs vanaf donderdagavond verschillende toegangswegen in Wallonië blokkeren. De blokkades zullen minstens tot vrijdagochtend blijven duren.

De acties vinden plaats in Villers-le-Bouillet, Herstal, Gellingen, Courcelles en Villeroux. De actie wordt minstens tot vrijdagochtend voortgezet, zo meldt Fabrice Ausloos, een van de initiatiefnemers.

Op 1 april treedt in België de kilometerheffing voor vrachtwagens van meer dan 3,5 ton in werking. Met het systeem willen de drie gewesten meer het gebruik dan het bezit van een vrachtwagen belasten, en buitenlandse vrachtwagens laten meebetalen aan het gebruik van onze wegen.

Autowegen en grenzen blokkeren

'Deze belasting werkt niet', zo zegt Ausloos, die een transportbedrijf in Villers-le-Bouillet beheert. 'De bakjes (die op basis van gps-gegevens de gereden kilometers registreren, nvdr.) moeten via internet besteld worden. De geolocatie functioneert bovendien niet. Deze belasting is enorm, we zullen genoodzaakt zijn om die door te rekenen in de prijs, en dus ook aan de klant.'

De vrachtwagenchauffeurs zullen vrijdagmorgen Waals minister van Begroting Christophe Lacroix (PS) ontmoeten. De bedoeling is om daar tot een akkoord te komen, benadrukt Ausloos. 'Anders zullen we de autowegen en de grenzen blokkeren.'
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden