Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ViveLaBelgique
Vanwaar haal je dat ? Via een bankgift kan je jouw volledige vermogen wegschenken aan een tarief van 0%. Je hoeft er niet eens bij een notaris te verschijnen. Wel dient de bankgift plaats te vinden op minstens 3 jaar voor jouw overlijden, ( of vermoedelijke datum handelsonbekwaamheid). Je kan naar gelijk wie wegschenken via een bankgift.
Zolang schenkingen door iemand gebeuren die handelsbekwaam is hebben de wettelijke erfgenamen geen grond om iets aan te vechten. Ik heb het niet over testamenten, legaten of andere papiertjes.
|
rond nieuwjaar een artikel in De Tijd (over envelopjes onder de kerstboom) daar stond die 5% in.
schenkingen die gebeuren in de 3 jaar voor overlijden worden sowieso betrokken in de erfenis.
zelfs schenkingen die veel vroeger gebeurden worden in t kader van een erfenis zelfs nog aangevochten (cfr de verdeling die boer Declerck in doorvoerde en het hele geschil daarrond, k geloof dat er wel 10j tussen verdeling en aanvechten zat daar ... )