Brother, je bezorgt ons leesbare lectuur.
En er zit vooral één waarheid in de essentie die uit de tekst blijkt.
En deze is dat Vanderthaelen blijk geeft van een nogal een honkvaste benadering van zijn levensvisie en maatschappelijk gebeuren.
En meestal zit hij juist.
Nu hoop ik dat op dit forum er wel gelezen wordt; beoordeeld en geoordeeld.
Want feitelijk betreft het hier een gedeelte van de memoires van een oud man.
Zo zal de jeugd wel beweren zonder zelfs kennis te nemen van de inhoud.
Terwijl het in de diepte geen memoires zijn maar een acute beschrijving van bestaande toestand en politieke zeden.
Mij overkomt dat ook meestal. Ik ben geen Vanderthaelen.
Maar hetgeen ik op dit forum probeer te zeggen wordt ook steevast omschreven als memoires van een oude knar.
Terwijl het geen memoires zijn maar bijzonder het hebben over mijn visie van het heden. Het is echter niet mijn fout dat het memoires lijken.
Er is zo weinig veranderd in het politieke gebeuren; vooral in de nefaste benadering en werkwijze, dat velen dus denken dat ik over vroeger schrijf.
Men had ons toch verandering beloofd!?
Als er verandering merkbaar zou zijn dan zou het idee van memoires z Omdatelfs niet standhouden. Er is wel verandering te merken maar daarover wil ik het niet hebben want......het is niet aangenaam direct afgeschilderd te worden als een gek. Vlaanderen is zo verdeeld in benaderingen dat er alleen nog wetenschappers en gekken rondlopen. Het gewone volk bestaat nog wel
maar mag alleen nog betalen en als het zijn mond open trekt spreekt het wartaal. De taal van de gekken dus.
Een gemeenschappelijk streven bestaat niet meer.
Het Vlaamse land is ultra-rechts gekanaliseerd.
Een groep bevolking wordt wel omschreven als te ultra en werd er democratisch uitgerangeerd.
De vroegere adepten en voorvechters van een andere groep; de VU dan; werden door Dewever naar de lappenmaand verwezen. Zij waren verkeerd. En waarom waren ze verkeerd? Omdat ze door hun nefaste bevindingen afkerig zijn geraakt van dogma's. En dus niet klakkeloos op een nieuwe kar sprongen. Ze werden trouwens aan kant gezet door de nieuwe diploma's
die bijtijds op de kar van Dewever zijn gesprongen.
Destijds zag je hen niet. Toen was Vlaming zijn nog te gevaarlijk.
Het bracht niks op. Ze hadden geen politieke andere kleurvrienden; dus het kon niks opbrengen. De diploma's hielden zich bijgevolg afzijdig.
De VU is dus een tweede maal verkocht.
Velen voelen zich benaderd als ezels want er wordt zelfs verwacht dat ze zich een derde maal aan dezelfde steen gaan stoten. En zelfs bij ezels lukt dat niet meer.
Wat er overblijft van de VU zwalpt dus maar wat rond in het luchtledige.
Degenen die uitzonderlijk nog gebleven zijn de fin-carrière ouderlingen die plaatselijk een mooie job hebben gekregen maar...... die ook plaatselijk de partij uit eigenbelang zo vlug mogelijk mee den dieperik in hebben gestuurd.
De N-VA is nu de betere partij met een visie. De Vlaming zal uit het diepe dal sukkelen. Maar......de N-VA is niet democratisch.
Als je de voorzitter aanschrijft om je mening te zeggen en je gebruikt niet de verwachte "egards" dan krijg je een laconieke mail terug waarin je opmerkzaam wordt gemaakt dat uw schrijven verwezen wordt naar de vuilbak. En niet Dewever zal dat schrijven. Hij wordt vervangen door een diploma met hogere studies die zichzelf de nieuwe Dewever voelt.
Zet die ploat eens af broekventje!
En zou je in t'vervolg uw mails dus niet beginnen met de aanspreekformule "hoogedele edelachbare voorzitter" en beëindigen met de afsluiter "uw trouwe dienaar die in kruipende dienstbaarheid verblijft en uw voeten likt".
Dat is de verandering die ik zie.
De beschrijving van de huidige toestand zijn dus voor 99 % memoires en voor 1 % etiquettaire gewenste nederigheid.
De euforie is bij sommigen te groot en ze zijn er niet tegen opgewassen.
En dat weet Dewever niet. Dat mag je hem ook niet schrijven.
Vuilbak dus.
En die mentaliteit gaat het einde van een partij veroorzaken.
Het gebrek aan organisatorisch intern toezicht zal velen afstoten.
En di t durven mededelen is ongewenst.
Te veel gorilla's trommelen zich op de borst in het oerwoud.
Alle andere dieren gaan lopen. Dat is ook vernieuwing te noemen natuurlijk.
De N-VA zal dus best zichzelf eens grondig vernieuwen.
Want de mentaliteit van de trado's laat ze best voorlopig nog een tijdje aan kant. Maar.....who cares? Ik in alle geval niet meer.
Er was een tijd..........toen werkers welkom waren.
En er was ook een tijd dat onbaatzuchtige echte werkers beschouwd werden als debielen of huichelaars. Onbaatzuchtig!!!! Da kan nie!!!!!!!
Maar dat zijn memoires. Laat den boel maar draaien.
Na mij de zondvloed!
Het nageslacht zal de putten wel vullen en leren leven onder de verbeterde democratie.
En Brother; je vraagt wel om publicatie van de "ezelsbrug" maar je vertikt het van kennis te nemen van de inhoud en nog minder om te liegen dat je het zou gelezen hebben.
Ja; dit is een forum waarin de meesten alleen hun eigen bijdragen lezen.
Ze zijn dus welkom bij de N-VA.
Zulke mensen zijn bruikbaar. Kritiek leveren op vermeende tegenstanders en hun antwoord niet lezen.
Prachtig!! Wie leest nu memoires?
