Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Johan Bollen
En verbied de Amerikanen nog mee te doen met de ronde van Frankrijk? Of toch liever geen collectieve straffen, maar controles en consequenties voor betrapte atleten?
Geen woord over de maatregelen die Rusland sinds Sochi nam, dus ja een koude oorlog propaganda artikel ofwel iets uit de oude doos.
Gelieve ook bron te vermelden. Het zal wel weer HLN zijn of iets dergelijks. Ik heb het niet opgezocht. Maar als je een draad opent lijkt me bronvermelding van belang.
|
het staat er nochtans, J Bollen, de NYT. Geen propagadavod dus.
Op de voorpagina van vandaag :
http://www.nytimes.com/2016/05/13/sp...T.nav=top-news
Waar dit natuurlijk over gaat is niet over individuele sporters maar over het complete systeem van corruptie en doping, waarbij zelfs ministers en FSB-agenten meewerken aan het doperen en vervalsen van urinestalen van russische sporters.
En het komt niet van de minste : Grigory Rodchenko, de baas van het dopinglabo waarin de spelers in Sochi getest werden.
Hij is naar de VS gevlucht omdat zijn leven op het spel stond nadat hij in ongenade gevallen was na eerdere onthullingen door het WADA waarin hij genoemd werd.
2 van zijn collega's kwamen door toevallige toevalligheden sindsdien om het leven. Ach ja. Allemaal doorgestoken kaart van de VS natuurlijk.
Citaat:
In November, the World Anti-Doping Agency identified Dr. Rodchenkov as the linchpin in what it described as an extensive state-sponsored doping program in Russia, accusing him of extorting money from athletes — the only accusation he denies — as well as covering up positive drug tests and destroying hundreds of urine samples.
After the report came out, Dr. Rodchenkov said, Russian officials forced him to resign. Fearing for his safety, he moved to Los Angeles, with the help of Mr. Fogel.
Back in Russia, two of Dr. Rodchenkov’s close colleagues died unexpectedly in February, within weeks of each other; both were former antidoping officials, one who resigned soon after Dr. Rodchenkov fled the country.
The November report was primarily focused on track and field, but Dr. Rodchenkov described the whole spectrum of Russian sport as tainted by banned substances. Admitting to more than what WADA investigators accused him of, he said it was not hundreds of urine samples that he destroyed but rather several thousand in last-ditch efforts to mask the extent of the country’s doping.
|
Nog even zeggen dat Rochenkov niet de eerste russische insider is om uit de biech te klappen en te vluchten om zijn leven te redden.
Eerder vluchtten Vitali Stepanov en Julia Stepanova al naar duitsland en brachten de bal aan het rollen in een reportage op ARD. (uiteraard ook onder impuls van de VS zoals altijd alles dat slecht is voor rusland.

)
http://www.hln.be/hln/nl/5356/Doping...bliceerd.dhtml
Citaat:
Haar man Vitali werkte in het verleden bij het Russische antidopingagentschap Rusada en gaf een interview in een andere krant over de wantoestanden die bij dat bureau heersen. "Rusada noemt atleten die de mist in zijn gegaan bij naam", aldus Stepanov in Süddeutsche Zeitung. "Maar als er een topper tegen de lamp liep, dan werd dat voorval gewoon niet gepubliceerd."
Stepanova leverde onder meer opnames met verborgen camera's en documenten waaruit bleek dat binnen de Russische topsport sprake is van een door de overheid gesteund dopingprogramma. De Duitse journalist Hajo Seppelt maakte er een documentaire van een uur van, die op 3 december werd uitgezonden onder de titel. 'Staatsgeheim doping - Hoe Rusland zijn kampioenen maakt'.
|
http://sporza.be/cm/sporza/videozone...euws/1.2191520