Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door quercus
Het monetair beleid van de ECB werkt veeleer als een stoorzender en heeft een nefaste inwerking op de functionering van de economie. Meer nog, een groot deel van de consumenten en spaarders die met nul- of negatieve rente geconfronteerd wordt gaat als reactie hun consumptie niet opdrijven. Integendeel.
|
De ECB mag dan wel Europese overheden hebben als aandeelhouder, maar werkt als een private instelling.
De monetaire gevolgen hiervan zijn idd nefast te noemen, met Griekenland als voorbeeld:
Ter verduidelijking:
“De staatsschuld van Canada bedroeg in 1974 voor de bankiersgreep slechts 18 miljard Canadese dollar. Drie jaar nadat de Bank of Canada begon te lenen van private banken was de staatsschuld met liefst 300% gestegen tot 58 miljard Canadese dollar. De Canadese staatsschuld bedraagt momenteel 500 miljard, 95% hiervan bestaat uit samengestelde interest (rente over rente), die de Canadese overheid schuldig is aan private banken en beleggers. De Canadese overheid betaalt ongeveer 37 miljard rente over de staatsschuld.”
http://adbroere.nl/web/nl/columns/he...da-de-oren.php
Verder:
“Door het steeds maar weer bijlenen van de Amerikaanse overheid om het land draaiende te houden, lopen de schulden van de Verenigde Staten op tot een ongekende hoogte. Op dit moment bedraagt de Amerikaanse staatsschuld meer dan 19,6 duizend miljard dollar. Met een BNP van 14,5 duizend miljard dollar staan de Verenigde Staten er in verhouding financieel net zo slecht voor als Griekenland. Zo langzamerhand is haast iedereen ervan overtuigd dat Griekenland zijn schulden niet meer zal kunnen terugbetalen en uiteindelijk failliet zal gaan. Vergelijken we de Griekse schulden met die van Amerika dan stellen deze weinig of niets voor. De Amerikaanse staatsschuld is een schuld die sinds de oprichting van de FED in 1913 alléén maar groter is geworden en nooit meer zal kunnen worden terugbetaald. Deze functioneert als een tikkende tijdbom onder het financiële systeem die onherroepelijk een keer zal afgaan en de hele financiële wereld erin zal meeslepen.”
http://www.gewoon-nieuws.nl/2016/04/.../#.VzosabFCToA
Maw, het CPR biedt een oplossing voor die wurgende schuldenval waar alleen de privébanken beter van worden.
__________________
Vrije meningsuiting bestaat niet, aangezien de Waarheid niet getoond mag worden, omdat de Grote Leugen regeert.
Laatst gewijzigd door Diego Raga : 16 mei 2016 om 21:29.
|