Los bericht bekijken
Oud 4 juni 2016, 17:14   #1
bartelx
Parlementslid
 
bartelx's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 januari 2012
Berichten: 1.942
Standaard Noorwegen dicht bij verbod op benzinewagens

Noorwegen dicht bij verbod op benzinewagens

In Noorwegen zouden per 2025 geen benzine- of dieselauto's meer mogen worden verkocht. De Progressieve Partij is ver gevorderd met de onderhandelingen met de coalitiegenoten om daar overeenstemming over te bereiken.Dat meldt de grote Noorse krant Dagens Næringsliv.

Terwijl in onze steden de komende jaren lage-emissiezones worden ingevoerd, denken de Noren al luidop na over de volgende stap: een totaal verbod op de verkoop van benzinewagens. En dat vanaf 2025.

Noorwegen zou met de nieuwe richtlijn een van de meest vooruitstrevende landen ter wereld op dit gebied geworden. De Noorse klimaatminister Vidar Helgersen van de Conservatieve Partij heeft het nieuws op Twitter bevestigd.

In het Scandinavische land, dat nota bene over gigantische oliereserves beschikt, is een kwart van de verkochte auto's al elektrisch. De overheid gaat autoproducenten vragen te helpen met het behalen van de beoogde doelen om binnen tien jaar alleen nog maar emissieloze auto's te verkopen.

De Europese Commissie sprak eerder de wens uit in 2050 alle benzine- en dieselauto’s van de weg te hebben. In 2030 moet het gebruik van deze auto’s in stedelijke gebieden zijn gehalveerd. Dit beleid heeft vooral tot doel om de CO2-uitstoot flink terug te dringen.

Bron: De Tijd

http://www.tijd.be/ondernemen/auto/N...74332-3100.art

Laatst gewijzigd door bartelx : 4 juni 2016 om 17:15.
bartelx is offline   Met citaat antwoorden