Los bericht bekijken
Oud 22 juni 2016, 19:51   #9
Scherven A. Mok
Banneling
 
 
Geregistreerd: 21 april 2008
Berichten: 12.832
Standaard

https://www.apache.be/gastbijdragen/...r-van-calster/

Citaat:
Procureur-generaal Liégeois kreeg evenwel over de gehele lijn ongelijk. In de door hem persoonlijk opgestarte straf- en tuchtdossiers kon, hoewel zowat alles werd omgedraaid, geen enkel misdrijf en geen enkele fout worden aangetoond, zodat alles zonder gevolg moest worden gerangschikt.

Maar ook over de grond van de zaak, de vraag of een minnelijke schikking aan de strafrechter moet worden voorgelegd, kwamen duidelijke antwoorden. Vooreerst was er de publieke uitspraak van de hoogste rechter in dit land, de eerste voorzitter van het Hof van Cassatie. Die noemde ons land een “Schurkenstaat” omdat het de supranationale regelgeving, zoals de verplichtingen van het eerlijk proces, niet volgt.

En dan was er het arrest van 2 juni 2016 van het Grondwettelijk Hof over de toepassing van de afkoopwet:

“Een minnelijke schikking zonder daadwerkelijke rechterlijke controle is een schending van én onze grondwet, én van het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens, én van het Internationaal Verdrag inzake Burgerrechten en Politieke Rechten. Niemand kan tegen zijn wil worden afgetrokken van de rechter die de wet hem toekent. De controle moet ook op een voldoende, effectieve en inhoudelijke wijze door een onafhankelijke en onpartijdige rechter gebeuren. Krachtens deze bepaling (grondwet) is het openbaar ministerie onafhankelijk in de individuele opsporing en vervolging, onverminderd het recht van de bevoegde minister om de vervolging te bevelen en om de bindende richtlijnen van het strafrechtelijk beleid, inclusief die van het opsporings- en vervolgingsbeleid, vast te leggen.”

Als een magistraat door de hoogste rechter van het land op dergelijke wijze wordt teruggefloten en het hoogste rechtscollege er op erg gemotiveerde wijze uitspraak heeft over gedaan, mag iedereen er toch van uitgaan dat het incident gesloten is en ook een procureur-generaal zich neerlegt bij de bevestigde supranationale regelgeving? Yves Liégeois deed dat duidelijk niet.

Klare en duidelijke taal ivm de afkoopwet, Liégois, ...


Een beetje achtergrond bij de criminele afkoopwet.
Liégois, Turtelboom, Reynders, Geens, Sarkozy, Jan diamant Jambon, Verheirstraten, ... allemaal de cel indraaien.
Scherven A. Mok is offline   Met citaat antwoorden