Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Adrian M
Nogal logisch, alleen met een wetenschappelijk benadering komt men verder om mogelijke aantallen te kunnen benaderen. Niet met geklets in de ruimte.
Met steeds meer gedigitaliseerde archieven komt men een stuk verder daar gegevens gekoppeld kunnen worden
De één komt met 60.000 aan uit de Zuidelijke Nederlanden en een volgende een schatting 2,5x zoveel.
Dat schiet dus niet op. Zoiets als de Hugenoten 200.000 á 500.000.
Op die manier is het ieder wat wils wat in z'n kraam te pas komt om met een bepaald doel z'n stellingen te kunnen onderbouwen
|
Ik denk dat u de filosofisch kaders van de diverse wetenschapsrichtingen toch niet helemaal snapt. Soms is de richting belangrijker als de exacte kracht wat ergens op wordt uitgeoefend. Denk hier maar eens over na. U denkt teveel vanuit een uitvoerend kader.
Helaas is het beeld van voor 1600 incompleet, we kunnen alleen wel stellen op basis van ervaring en boerenverstand dat het aantal vluchtelingen een veelvoud is van na 1600. De geschatte aantallen, hoewel uiteenlopend wijzen in die richting. Grappig is ook dat in uw cijfers ook nog een piek is in 1600, eigenlijk was de vlucht toen al gedaan, dus dat zal voor die tijd nog hoger zijn geweest.