Los bericht bekijken
Oud 28 november 2016, 21:42   #125
dalibor
Secretaris-Generaal VN
 
dalibor's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 mei 2014
Berichten: 23.880
Standaard

Er is effectief een tijd geweest dat West-Vlaanderen een arme provincie was, met te weinig werk. Grootomen van me uit de regio Wevelgem-Menen gingen werken in Frankrijk.

Maar dat is het nu net. Men heeft zichzelf uit die armoede getild. Het is begonnen met de omvorming van de vlasnijverheid langs de Leie tot een volwaardige industrietak van textiel. En er zijn er andere gevolgd zoals anderen hier hebben aangegeven (voeding, machinebouw, technologie). Tel daar nog toerisme bij, en vroeger meer dan nu de visserij, en je krijgt een dynamische regio.

En inderdaad, zo rond 1920 was West-Vlaanderen niet welvarender dan Limburg.

Limburg heeft nochtans troeven: het ligt op de as tussen Antwerpen en Duitsland, het heeft een goed opgeleide bevolking, een universiteit, ruimte en met Haspengouw ook een regio met toeristische mogelijkheden. Ooit komt het misschien wel goed, maar niet door zich als een benadeelde regio verongelijkt te tonen.
dalibor is offline   Met citaat antwoorden