Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door demonen
Uit cijfers van het Vlaams Verkeerscentrum blijkt dat de filezwaarte in Vlaanderen de afgelopen vijf jaar met 35 procent toenam, en het afgelopen jaar alleen al met 15 procent. Tot en met oktober stond dit jaar gemiddeld 141 km file op werkdagen, tegenover 136 km in 2015.
http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenl...ertuigen.dhtml
Er komt een kilometerheffing aan, eis van VOKA.
|
Buiten dat de overheid dan nog wat extra geld ter beschikking heeft om te versmossen vraag ik me af of dit echt iets aan de fileproblematiek gaan veranderen.
De autostrade zal voor de meeste mensen toch een noodzaak blijven. Of de gewestwegen slibben helemaal dicht, dat kan ook. En dat lijkt me niet helemaal de oplossing.
Samen met die heffing zouden dus ook andere initiatieven genomen moeten worden. Het stimuleren van thuiswerk of werken vanuit "flexplekken" bij de werkgevers bv.