Los bericht bekijken
Oud 14 januari 2017, 22:18   #12
ViveLaBelgique
Secretaris-Generaal VN
 
ViveLaBelgique's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 januari 2011
Berichten: 41.758
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door dalibor Bekijk bericht
Vanuit de voorwaarde van neutraliteit kan ik verstaan dat de rechters en de leden van de staande magistratuur geen levensbeschouwelijk teken dragen.

Maar de partijen zelf? Of een advocaat? Hierin volg ik Brems. Er is toch geen goede reden te bedenken waarom die dat niet zouden mogen?
Alle Belgen zijn gelijk voor de wet. Het kan niet dat iemand te kennen geeft dat hij tot één of andere religieuze sekte behoort in de rechtbank zonder dat hij effectief erkende erediensten opvoert. Door zich tot één bepaalde sekte te uiten kan de rechtbank hen onmogelijk gelijk als andere Belgen behandelen, niet als getuige en niet als betrokken partij.

België heeft één van de meest liberale grondwetten ter wereld. Deze verdient respect in de rechtbank.
__________________

Stemtip federaal: PVDA. Stop genocide ! Stemtip Vlaams: PVDA. Stop genocide ! Stemtip Europa: PVDA. Stop genocide !
Ooit was Bart De Wever de dikke steur vol eitjes voor N-VA; nu is hij de vis die de vijver levenloos maakt.
ViveLaBelgique is offline   Met citaat antwoorden