Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Zeus
Daarin ben je m.i. verkeerd.
Het recht om zelf je kledij te bepalen, valt onder art. 8 EVRM (recht op eerbiediging van het privéleven), het recht om religieuze symbolen te dragen, valt onder art. 9 EVRM (vrijheid van gedachte, geweten en godsdienst).
De toets (proportionaliteit, legaliteit, legitimiteit) op de beperking van die rechten zal dus wel degelijk anders zijn naarmate het gaat om een pet of een hoofddoek.
|
Artikel 6 van EVRM bepaalt het recht op een eerlijk proces. Vertel mij eens hoe een niet-seculier rechter een eerlijk proces kan uitspreken.
__________________

Stemtip federaal: PVDA. Stop genocide ! Stemtip Vlaams: PVDA. Stop genocide ! Stemtip Europa: PVDA. Stop genocide !
Ooit was Bart De Wever de dikke steur vol eitjes voor N-VA; nu is hij de vis die de vijver levenloos maakt.