Los bericht bekijken
Oud 16 januari 2017, 20:52   #1
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard Meerwaardebelasing: Rutten stampt tegen ballen van Beke

Tot hiertoe bleef de vld wat bedeesd in het debat.
Buiten Maggie hebben ze dan ook amper een minister die naam waardig. En met wat randbevoegdheden.

Het kletterde dus voornamelijk tussen de tsjeven en De Grootste.

Maar Rutten zet zich volop in verkiezingsmodus.
Beke zal zich in zijn tsjeventheetje verslikt hebben ...

titel: Open VLD over meerwaardebelasting: ‘Niet met ons’
link: http://www.standaard.be/cnt/dmf20170116_02676756



Citaat:
Regeringspartij Open VLD blijft zich verzetten tegen een meerwaardebelasting. Dat zei partijvoorzitter Gwendolyn Rutten maandagavond op de nieuwjaarsreceptie van haar partij. De Vlaamse liberalen willen minder belastingen en minder regels.

Coalitiepartner CD&V pleit al langer voor een meerwaardebelasting. De christendemocraten koppelen die eis zelfs aan de verlaging van de vennootschapsbelasting die N-VA-minister van Financiën Johan Van Overtveldt wil doorvoeren.
Advertentie

De vennootschapsbelasting verlagen wil Open VLD wél, om buitenlandse investeringen hier makkelijker te maken én om eigen ondernemingen beter te laten concurreren met het buitenland. ‘Die vennootschapsbelasting moet omlaag’, zei Rutten.

Een meerwaardebelasting wil Open VLD niet. ‘Zelfstandigen, ondernemers, vrije beroepen, dat zijn mensen die risico nemen. Ze werken zeven dagen op zeven. En ze doen dat graag, omdat het hun eigen zaak is’, zei Rutten. ‘Ook al hebben ze geen betaalde vakantie, geen eindejaarspremie, geen dertiende maand. Als ze ziek zijn geen inkomen, geen klanten, geen opbrengsten, geen vaste uren en geen anciënniteit of verworven rechten’, aldus de Open VLD-voorzitster.

‘En als het verkeerd gaat? trekt uw plan. Maar als het lukt? Wat krijgen ze dan? Applaus? Vergeet dat maar. Wie hier succesvol is, krijgt jaloezie. En als het van sommigen afhangt, nog een extra meerwaardebelasting erbovenop. Niet met ons’, klonkt het.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden