Los bericht bekijken
Oud 18 december 2004, 00:34   #8
filosoof
Banneling
 
 
filosoof's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
Standaard

Het was de evangelist Joannes die de directe band legde met de griekse filosofen rond Aristoteles en Thales van Milete (een Turk, NB!) door zijn evangelie te beginnen met de zin "In den beginne was het woord", hierbij direct verwijzend naar de Logos-theorie.
Vanuit het evangelie van Joannes bouwde zich het de leer van Arianus op in Syrië. Pech wel: De Syrische provincie betaalde haar belastingen aan Keizer Constantijn niet of slecht, en Constantijn sloeg met enkele bisschoppen het Arianisme in de kerkban en liet het tot "ketterij" uitroepen, om meer steun te krijgen voor militaire operaties (Nikea, 325 AD. Nikea ligt toevallig in Turkije, Darwinnetje) Daarmee was het Arianisme lang niet van de baan!! Het verspreidde zich via de Gothen en Ostrogothen over Occitannië naar Spanje en vandaar naar Noord-Afrika (in die mate dat toen de Mohammeddanen die streek binnenvielen, de christelijke bewoners hun godsdienst als een variantevan hun Christendom aanzagen, en de Paus moest dreigen met een kerkban om z tot verzet te brengen.
In Europa vatte het voet bij de Katharen (in Occitanië),tot die Katharen werden afgeslacht in het begin van de 13de eeuw, op aanvuren van Paus Innocentiuslll, 900 jaar na Nikea!!(de slachtingen van Albi, Béziers en Carcassonne)
Het is ook in Syrië, bij de Arianen en Nestorianen dat Mohammed zijn Koranleer ging halen, Christus, de maagd Maria en St Jan de Doper inbegrepen!

[font=Tahoma][size=2]sinds wanneer bestaat er zoiets als een christelijke islamiet?

Sinds de Koran….

Lees soerate 19 "Maria" of "Maryam"

cfr [/size][/font][font=Tahoma][size=2]http://digiboek.50megs.com/koran/koran019.html[/size][/font][font=Tahoma][size=2] [/size][/font]
[font=Tahoma][size=2](er zijn er nog andere, léés eens een Koran!)
Bekijk de lijst van de profeten van de Islam:

According to Tradition the prophets number 124,000. Their work is to teach and guide, like a preacher today. Among them are messengers (rasul), of whom Islam says there are 313. Each messenger comes with a book revealed particularly to him for the particular people. 25 of these are mentioned by name in the Qur'an. Once people are sent a prophet, they are responsible for their beliefs and no excuse will be accepted for not heeding the message, and it applies also to those which the message reaches in coming times.

List of prophets mentioned:

[/size][/font][font=Tahoma][size=2]http://answering-islam.org.uk/Index/P/prophets.html[/size][/font]

[font=Tahoma][size=2]** [font=Tahoma][size=2]Jesus (Isa)[/size][/font][font=Tahoma][size=2], the "Word of Allah": [/size][/font]Het Woord van God: doet dat écht géén belletje rinkelen? Kom, nu: het begin van het Evangelie volgens Joannes, al geciteerd: "In den beginne was het Woord!! En weeral de Logos-theorie van Aritoteles en Thales van Milete…

Als ik er nu bij vertel dat rond de periode dat Mohammed met zijn Koran afkwam de griekse filosofen in het Arabisch vertaald werden in Medina, begrijp je het dan beter??(taalkundige vergelijking (van de vertaalfouten) wees aan dat sommige delen van de Koran uit het Aramees en andere uit het Grieks naar het Arabisch vertaald werden


Lees ook eens dit hier, in een pakistaanse kinderkoransite:
d�*t leert men de kinderen daar over Jezus...
[/size][/font][font=Tahoma][size=2]http://www.jamaat.org[/size][/font]
[font=Tahoma][size=2]Hou er rekening mee dat Pakistan als een fanatiek land wordt beschouwd…

nog één: [/size][/font][font=Tahoma][size=2]http://www.playandlearn.org/history/114.htm[/size][/font]

[font=Tahoma][size=2] Wie zijn "de "volkeren van het Boek"?? soerate 29 "De Spin", vers 46 en 47:

Joden, Christenen en Islamieten

[/size][/font][font=Tahoma][size=2]http://digiboek.50megs.com/koran/koran029.html[/size][/font]

[font=Verdana][size=2]46. En twist met de mensen van het Boek slechts op de goede wijze; doch zeg tegen de onrechtvaardigen: "Wij geloven in hetgeen ons is geopenbaard en hetgeen u is geopenbaard; en onze God en uw God is Eén; en aan Hem onderwerpen wij ons."

47. En aldus hebben Wij u het Boek nedergezonden en zij wie Wij het Boek hebben gegeven geloven daarin; en ook onder de (Mekkanen) zijn er die er in geloven. En het zijn alleen de ondankbaren die Onze tekenen verwerpen.

ook: [/size][/font][font=Tahoma][size=2]http://www.loc.gov/rr/amed/guide/hs-books.html[/size][/font]

[font=Verdana][size=2]en: [/size][/font][font=Tahoma][size=2]http://injil.org/Kalimatullah/revelations.html[/size][/font]


Het wordt écht tijd dat je eens wat geschiedenis leert!!
Als over de Islam wil spreken, zorg er dan voor dat je er toch wat méér van afweet dan de Rode Ridderstrips of het ZB-bladje je vertelden!!

Laatst gewijzigd door filosoof : 18 december 2004 om 01:00.
filosoof is offline   Met citaat antwoorden