Tijd om weer wat olie op het vuur te gooien ,-) :
02/05 Olie was "heel grote factor" in Irak-oorlog
De Verenigde Staten en Groot-Brittannië zijn de oorlog tegen Irak begonnen omwille van de Iraakse oliereserves. Dat beweerde een adviseur van Brits premier Tony Blair donderdag.
Jonathan Porritt, hoofd van de commissie voor duurzame ontwikkeling, die Blair adviseert op het vlak van ecologie, zei dat het vooruitzicht toegang te krijgen tot de Iraakse olie "een heel grote factor" vormde in de beslissing om Irak aan te vallen.
"Ik denk dat de oorlog er niet zou gekomen zijn indien Irak niet beschikte over de op één na grootste oliereserves ter wereld", aldus Porritt in televisie-interview op de Britse zender Sky News.
Tegenstanders van de oorlog, onder wie leden van de Labour-partij van premier Blair, verklaarden in het verleden al dat het conflict in Irak erop gericht was de Iraakse oliereserves te beveiligen ten voordele van de westerse economie en de oliemaatschappijen.
Leiders van de VS en GB hebben dat steeds ontkend. Volgens hen werd de oorlog gestart omdat Irak beschikte over illegale wapens en omdat Irak een bedreiging vormde voor andere landen.
De commissie van Porritt werd in 2000 opgericht om de Britse regering te adviseren over hoe ze economische en zakelijke activiteiten het beste kan koppelen aan milieubeschermende beleidslijnen.
Het is niet de eerste keer dat Porritt kritiek heeft op de Britse regering. In oktober 2000 verklaarde hij al dat Blair en zijn ministers er niet in geslaagd waren hun verkiezingsbeloften op het vlak van ecologie waar te maken.
bron gva 2/5
__________________
KVV - VVA
Kristus voor Vivant
Vivant voor Allen
|