Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door quercus
Wel, ik wil die wetenschappelijke verklaring (waarvoor dank) gerust aannemen. Maar toch vind ik het verschijnen van dergelijke bloederig uitziende plas op je bord bij het eten allesbehalve aantrekkelijk.
|
En dat is uiteraard uw goed recht. Smaken verschillen natuurlijk, maar echt volledig doorbakken vind ik persoonlijk een beetje zonde van het vlees. Mijn voorkeur gaat uit naar saignant, gevolgd door a point. Blue vind ik dan weer te rauw.
Citaat:
Het is overigens wel merkwaardig dat, inzake "rauw" de meeste mensen anders reageren naargelang het soort vlees dat hen voorgezet wordt.
|
Dat hangt af van bepaalde bacteriën die in bepaalde vleessoorten wel en bij andere dan weer niet aanwezig zijn.
Citaat:
Een vrij groot aantal blijkt geen bezwaar te hebben tegen nauwelijks gebakken (en dus grotendeels rauw) rundvlees.
|
Of zelfs volledig rauw, kijk bijvoorbeeld naar steak tartare of filet americain.
Citaat:
Maar half-rauw kippenvlees zullen ze, met reden, niet accepteren. Bij de meesten mag varkensvlees evenmin er binnenin nog rauw uitzien. Lamsvlees wordt dan door velen weer half-rauw rustig aangenomen. Enkele jaren geleden werd mij eens op een verjaardagsfeest in een restaurant dergelijk lamsvlees voorgezet. Ik wenste de prettige sfeer met mijn tafelgenoten niet te bederven door ostentatief daarvoor een kelner aan te klampen. Dus heb ik "diplomatisch" van dat vlees alleen maar de wat beter doorbakken buitenkant gegeten.
|