Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door quercus
Het is geen kwestie van "enggeestigheid" maar van wat logica. Gelijk wie, uit eender welke sub-regio in het huidige Vlaanderen kan zich uitdrukken in zijn dialect. En in dat opzicht is er geen haar verschil tussen onze situatie en die in de ons omringende landen. Dialecten zijn er overal en kunnen wat mij betreft best gesproken worden, maar dan wel in de gepaste omstandigheden. Maar onze overkoepelende formele taal is en blijft het Nederlands.
|
Daar ben ik het helemaal mee eens.
Meer dan twee dialecten spreek ik niet, maar dat is ook niet nodig. Zelfs met een verschillend dialect delen een hoop mensen elkaars "gedachtenstructuur". Je hoeft geen Amerikaan te zijn om Trumps gedachtenstructuur te begrijpen, noch een Fransman om die van Geert Wilders te volgen.
Maar Jack bedoelde allicht dat niet alle Vlamingen de gedachtenstructuur van van de Vlaams-nationalisten delen. In vergelijking met de Vlamingen die de gedachtenstructuur van de VLD delen valt dat nochtans meer dan behoorlijk mee.