Los bericht bekijken
Oud 7 juli 2017, 04:54   #41
Vlad
Secretaris-Generaal VN
 
Vlad's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2012
Locatie: Toxandrië
Berichten: 23.974
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ^_^ Bekijk bericht
http://nieuws.tpo.nl/2017/06/21/dien...oskee-berlijn/

poging tot 'liberale' moskee

"Afgelopen week opende de Turkse advocaat en vrouwenactiviste, Seyran Ateş, in Berlijn de eerste ‘liberale moskee’, de Ibn-Rushd-Goethe-Moschee in de wijk Moabit, waar veel moslims wonen. Alles stromingen zijn er welkom, soennieten en sjiieten, maar ook homoseksuelen, zegt ze tegen de lokale tv-zender ‘rbb‘. Mannen en vrouwen mogen er ook met elkaar bidden. “Het wordt tijd dat de liberale, gematigde moslims ook hun gezicht laten zien, (…) in de strijd tegen terreur.”

Niet de religie van onze profeet
Het project werd van meet af aan zwaar bekritiseerd door conservatieve moslims, maar inmiddels wordt Ateş ook bedreigd. Ze zet zich al langere tijd in voor ‘een moderne interpretatie van de koran’ en wil zich tot imam laten opleiden. Over de komst van de moskee werd afgelopen vrijdag in het Arabisch bericht via een Duits-internationale zender. Ruim 1,7 miljoen mensen keken ernaar, de vele reacties waren bijna uitsluitend negatief. "
Ze staat ondertussen onder politiebescherming.
Nu ja, het is niet alsof de RK zo vrouwvriendelijk of progressief is. Er zijn genoeg priesters buiten gesjot en vrouwelijke priesters zijn ook nog ver weg.
__________________
7 OKTOBER WAS DE RODE LIJN!

Laatst gewijzigd door Vlad : 7 juli 2017 om 04:54.
Vlad is offline   Met citaat antwoorden