Los bericht bekijken
Oud 30 november 2017, 11:59   #552
Anna List
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Berichten: 106.558
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ViveLaBelgique Bekijk bericht
Dank voor de informatie.

Het aangehaalde voorbeeld ( verhuring van een zaakvoerder aan een derde die onderverhuurt aan een vennootschap) wordt de dag van vandaag door de fiscus als frauduleus beschouwt als deze kan bewijzen dat er enkel fiscale aspecten spelen. In veel gevallen is er wel een onderliggende economische realiteit om een derde in te schakelen. De wetgeving op handelshuur bindt huurders aan 3/6/9 contracten waar de verhuurder tot 27 jaar aan kan vasthangen en de huurder tot 9 jaar. Onderverhuur laat bij wet veel soepelere contracten toe.

Over de aangehaalde arresten:

Sinds het einde van de jaren tachtig heeft het Hof van Cassatie geregeld de gelegenheid gehad om duidelijk aan te geven dat er geen algemeen rechtsbeginsel is krachtens hetwelk rekening moet worden gehouden met een bedrijfseconomische werkelijkheid die anders zou zijn dan de werkelijkheid van wat partijen zonder veinzen zijn overeengekomen en waarvan zij alle gevolgen hebben aanvaard In het arrest van 22 maart 1990 inzake Au Vieux Saint-Martin
komt het Hof tot een haast letterlijke herhaling van de formule die het heeft gehanteerd in het Brepols arrest en wordt de vrije keuze voor de minst belaste weg zeer scherp geformuleerd. Volgens het Hof is er geen sprake van ten aanzien van de fiscus verboden simulatie en dus evenmin van belastingfraude, als partijen om de voordeligste belastingregeling te genieten, gebruik maken van de vrijheid van overeenkomst en zonder enige wettelijke verplichting te schenden, handelingen verrichten waarvan zij alle gevolgen aanvaarden, ook al worden die handelingen enkel en alleen verricht om de belastingdruk te verminderen.
In het arrest van 9 maart 1998 48 stelt het Hof dat noch de in geding zijnde bepalingen van de fiscale wet, noch enige andere wettelijke bepaling, de rechter toelaten om een economische werkelijkheid tot gelding te brengen die verschillend zou zijn van de werkelijkheid van de tussen de partijen zonder veinzen gesloten overeenkomsten en waarvan
zij alle gevolgen hebben aanvaard
.



De "Tibhergien" wordt volgens mij ook op universiteiten gebruikt. De Brepols en Vieux Saint-Martin arresten beschouwen als belastingontwijking is volgens hen een verkeerde classificatie. De arresten spreken wel degelijk van een onderliggende economische werkelijkheid voor de genomen fiscale keuzes. Dat de fiscus haar gelijk niet kreeg voor het gerecht wijst niet op belastingontwijking.
hoe zit het met een contract van 'terbeschikking stellen ve vastgoed'?
heb je al die last niet meer van wettelijke 3/6/9 en huurwetgevingen etc. ...
Anna List is offline   Met citaat antwoorden