1 op de vier gehandicapten leeft onder armoedegrens
Al 50 jaar hoor ik voor de verkiezingen, van de “grote macht partijen” links en midden met hun vakbonden die jaar in jaar uit steeds weer schreeuwerig beweren de armoede te zullen aanpakken (?)>>> dat ze wat gaan doen aan de mensen die het meest nodig hebben, de handicapten. Na iedere regeer periode bleek steeds weer dat ze totaal niets gedaan hadden voor de gehandicapten!
Dat er nog steeds géén opvang voor gehandicapte kinderen n volwassenen is, dat de families nog steeds de enige hulp blijkt te zijn!
Want als wat als hulp omschreven word >>> moet zéér duur betaald worden.
Maar ja de invaliden komen niet op straat om te protesteren … is géén goed publiciteit kiesvee…en de salon-socialisten, staats ambtenaren die wel steeds protesteren moeten te vriend gehouden worden want die hebben “subsidie” nodig om op reis te gaan enz.!
De gelden voor invaliden hebben ze steeds weer uitgedeeld om kiesvee om te kopen. De invaliden moeten na 50 jaar beloven nog steeds voor noodzakelijke hulp op hun familie rekenen!
Iets Meer dan: het is erg en dan zeer snel >>"sterkte, het ga je goed, saluuuuu" krijgen ze niet los in deze maatschappij!
1 op de vier gehandicapten leeft onder armoedegrens.
Een kwart van de mensen met een beperking heeft een inkomen onder de armoedegrens. En de helft zegt dat ze financieel niet rondkomen voor woon- en leefkosten.
'Ik wil alles doen wat een normale mens doet: werken, alleen wonen, mij zelfstandig kunnen verplaatsen. Maar eerlijk: dat is niet evident met 600 euro per maand.’
Bart Dusart (36) woont bij zijn ouders in Boutersem. Door zuurstoftekort bij zijn geboorte heeft hij een hersenverlamming: tot zijn 18de zat hij in een rolstoel, sinds een operatie loopt hij op krukken. ‘Ik heb drie diploma’s hoger onderwijs, waaronder sociaal werk. Maar ik heb meer dan drieënhalf jaar gezocht naar werk. Al die tijd was ik afhankelijk van mijn uitkering: 600 euro per maand. Dat bedrag is bij mij zo laag omdat ik bij mijn ouders woon. Wat met 600€ ook niet anders kan! Vreemde redenering.
Alsof jouw loon zou dalen omdat je met iemand samenwoont.’
Dusart is niet de enige: 25 procent van de personen met een handicap heeft een inkomen dat niet boven de armoededrempel (1.150 euro) komt, blijkt uit nieuwe cijfers van de FOD Economie.
Tien procent heeft zelfs ernstige materiële tekorten. Het contrast met de gewone bevolking is groot: daar zijn de percentages respectievelijk 15 procent en 5 procent.
Een handicap leidt dus tot meer kans op armoede.
Dat blijkt ook uit een nieuw onderzoek dat de Vereniging voor Personen met een Handicap (VFG): de helft van de bevraagden komt niet rond qua woon- en leefkosten.
‘Een groot probleem, zeker gezien het nieuwe beleid’, zegt Sophie Beyens (VFG). ‘Men wil zelfstandig leven stimuleren. Dat idee op zich is goed, veel personen met een handicap willen dat ook. Maar in de praktijk is het heel moeilijk: huishuur, transport, leefkosten ... Ze kunnen het vaak niet betalen.’
Zoals ik hierboven schreef ALLES moet duur betaald worden!
Dat is ook de reden waarom Bart Dusart nog bij zijn ouders woont. ‘Natuurlijk zou ik graag alleen wonen, maar wie gaat dat betalen? De huurprijzen zijn hoger dan een uitkering.’
Liefst van al zou Dusart gewoon zijn eigen centen verdienen. Na 3,5 jaar zoeken naar werk, lukte hem dat dit jaar eindelijk: hij kreeg een tijdelijk contract bij Grip vzw, dat personen met een handicap ondersteunt. ‘Ik heb mijn loonbrief gepost op Facebook, uit pure trots’, zegt hij. ‘Pas als je werkt, hoor je erbij in de maatschappij.
Dat geeft veel meer voldoening dan leven van een uitkering. Mijn contract loopt in december af, misschien is het dan weer voorbij. En dan ben ik afhankelijk van anderen....’
Bedenking: Zal wel weer tegen de schenen schoppen.
Maar ik stel vast dat mensen met een volmaakt lichaam, gezond en daar door alles zouden kunnen en bijna ook alles hebben >>> "zelfmoord plegen" .. spijtig/zonde dat we die goeie "onderdelen" die NIET gewaardeerd worden en kapotgemaakt worden door hen die zelfmoord plegen, NIET aan hen >>> die om te overleven en bijna nooit overgaan tot zelfmoord >> vechtend voor het leven gehandicapten kunnen geven !!!!!
__________________
Al heb ik dyslexie, toch probeer ik mijn denken te beschrijven. Ik droom van een kanton systeem hier, met veilig vlot functioneel
bindend referendum kiezen met GSM gecombineerd met itsme veiligheid. Minimale federale toestand zoals in het democratische goed politiek en economische functionerende Zwitserland. Waardoor ik tot nu toe geen enkele partij kan steunen.
Laatst gewijzigd door epicurist_dirk : 4 december 2017 om 18:50.
|