28 december 2017, 10:52
|
#729
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 16 januari 2011
Berichten: 41.621
|
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Zucht
Kijk daar zit volgens mij de grote verwarring. Iedereen kán om die reden asiel aanvragen, en zal ze ook krijgen indien blijkt dat dit terecht is.
Hier gaat het steeds om "vluchtelingen" die géén asiel aanvragen. Die zitten daar in een park en zeggen dat ze Soedanees en vervolgd zijn, maar ze vragen geen asiel aan. Niet in Egypte, niet in Italië, niet in Frankrijk en ook niet in België. Wat doe je daarmee ? Dwingen om asiel aan te vragen ? Hier allemaal gewoon opvangen, als enig land in de wereld ? Ja, succes ermee. Zijn de Francken kritikasters bereid om de asielwetten te veranderen ? Of willen ze alleen maar een aparte behandeling a-la-tête-du-client van inwijkelingen die beweren op de vlucht te zijn maar die om één of andere reden toch geen asielzoekers zijn ? Dus, asielzoekers worden onderzocht, geen asielzoekers krijgen direct en onverwijld toegang tot alle opvang. De omgekeerde wereld dus.
Waarom willen die Soedanezen nergens asiel aanvragen is dus een belangrijke vraag in deze kwestie. En, vinden de Franckenkakkers dat wij onze asielprocedures moeten aanpassen voor niet-asielaanvragers, of houden ze het toch liever zoals het is , alleen maar omdat ze zo beter op de staatssecretaris voor asiel kunnen kakken.
|
Blijkbaar wouden de Soedanezen in kwestie zich zelfs niet laten registreren. Dat is de eerste verplichte stap om bescherming te krijgen en die kan leiden tot subsidiaire bescherming, asiel of weigering.
http://www.cgvs.be/nl/asiel/de-regis...de-asielzoeker
Bij de registratie van de asielaanvraag van een vreemdeling
noteert de DVZ de identiteitsgegevens van de asielzoeker zoals naam, geboortedatum, nationaliteit. De DVZ neemt de relevante documenten die de asielzoeker afgeeft, in ontvangst.
geeft hij een adres op naar de DVZ en het CGVS alle briefwisseling kunnen sturen.
De DVZ neemt bij de registratie
een foto van de asielzoeker: deze foto staat op het document dat geldt als bewijs van de asielaanvraag (bijlage 26)
vingerafdrukken (vanaf 14 jaar): de DVZ kan hiermee nagaan of de asielzoeker eerder in een ander land van de EU asiel heeft aangevraagd en of hij via een ander land dan België de EU is in gereisd
een röntgenfoto van de longen (vanaf 6 jaar, niet voor zwangere vrouwen): om te onderzoeken of de asielzoeker aan tuberculose (TBC) lijdt. Personen met TBC worden in het ziekenhuis opgenomen
een röntgenfoto van de hand bij twijfels over de leeftijd van een niet-begeleide minderjarige: de dienst Voogdij (FOD Justitie) neemt een beslissing over de vaststelling van de minderjarigheid.
__________________

Stemtip federaal: PVDA. Stop genocide ! Stemtip Vlaams: PVDA. Stop genocide ! Stemtip Europa: PVDA. Stop genocide !
Ooit was Bart De Wever de dikke steur vol eitjes voor N-VA; nu is hij de vis die de vijver levenloos maakt.
|
|
|