Cliquet-systeem wordt ingevoerd vanaf 2018, waardoor de diesel tot 7-8 cent duurder gaat worden dan benzine, of op een tank van 50 liter diesel tot 4 € extra tov vandaag.
4€ /50 liter: + 0,08 €
En vanaf vandaag scheelt de officiële prijs maar 1 cent.
Citaat:
https://www.demorgen.be/economie/die...zine-b478038d/
Diesel wordt in 2018 even duur als benzine
30-12-17
Slecht nieuws voor dieselrijders bij het begin van 2018: door een indexering en een accijnsverhoging zal een tankbeurt gemiddeld 4 euro extra kosten. Diesel wordt ongeveer even duur als benzine.
Door de hogere prijzen voor ruwe aardolie stijgt de prijs voor een liter diesel #vandaag al tot maximaal 1,392# euro per liter. Dat is de hoogste prijs sinds midden oktober 2014. Daarmee is het prijsverschil tussen diesel en benzine al minimaal, want voor een liter benzine betaal je maximaal 1,403 euro per liter.
Dat kleine prijsverschil zal snel verdwijnen. Op 1 januari wordt de dieselprijs geïndexeerd en wordt het cliquet-systeem opnieuw ingevoerd. Dat betekent dat elke prijsdaling voor de helft wordt omgezet in een accijnsverhoging.
Energie-expert Omer Coekaerts verwacht dat de dieselrijder door die ingrepen per tankbeurt van 50 liter 3,81 euro extra zal betalen.
|
# de huidige off. prijs van 1,392 voor diesel werd reeds in augustus 2015 aangekondigd, zelfs op 0,1 €cent nauwkeurig zelfs. Straf.
Citaat:
https://www.hln.be/geld/consument/ta...aamd~a2cdcdda/
Tax shift: diesel wordt nog duurder dan geraamd
05 augustus 2015
De prijs van een volle tank diesel van 50 liter wordt 5,3 euro duurder tegen 2018, als de olieprijs constant blijft. Dat blijkt uit een raming van een regeringspartij die uw krant kon inkijken.
Op dit moment kost diesel 1,287euro per liter, en tegen 2018 zal dat # 1,393 euro per liter zijn. Dat is een stijging van 0,106 euro in drie jaar. De federale regering had de verhoging geraamd op 2,5 - 3 euro voor een tank van 50 liter. Maar uit het document blijkt dat het dus om dubbel zo veel gaat. Voor een Belg die jaarlijks 20.000 kilometer aflegt - en daarbij zes liter per 100 kilometer verbruikt - betekent dat vanaf 2018 een stijging van 127 euro op jaarbasis.
De verhoogde accijnzen op diesel moeten tegen 2018 gespreid 300 miljoen euro in het laatje brengen. Tegelijkertijd wil de regering de accijnzen op gewone benzine doen dalen. Bedoeling is beide tarieven naar elkaar toe te laten groeien. Met de prijsverhoging wil de regering ecologisch gedrag stimuleren.
|
Dus niet klagen dat men dat niet zag aankomen...
Aankondigingen waren er in overvloed, zelfs met prentjes:
http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/binnenland/1.3017016