De laatste 10 jaar zijn enorm veranderd in de Retail in Belgie: we lopen hopeloos achterop op e-commerce en de winst gaat naar het buitenland. Veel werknemers moeten veel harder werken, flexibeler zijn en bereid zijn tot weekendwerk. Nu kom er dus ook nachtwerk bij.
Vooral medewerkers uit de verkoop (Retail) zullen dag en nacht klaar moeten staan voor de klant die veeleisender is geworden: de klant wil professioneel advies, leveringen aan huis binnen een paar uur, en de klant wil ook 's avonds en 's nachts kunnen gaan shoppen...vooral voor zelfstandigen nuttig die dagelijks pas laat kunnen gaan shoppen.
Het weekend gaat dus volledig verdwijnen; vroeger deed men op zaterdag zijn hobby en op zondag naar de familie. Dit is reeds lang voorbij: zaterdag en zondag worden gewone werkdagen!
Werknemers uit de Retail zullen zich dus klaar moeten houden 24/24u beschikbaar, bijlessen volgen, nachtwerk, weekendwerk, en vooral liefst zo een laag mogelijk loon en zo hard mogelijk werken.
Het aantal echtscheidingen en burn-outs zullen nog nooit zo'n hoge toppen bereiken als tevoren
