Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bovenbuur
Schieten doe je op actieve spree killers, en soms op zware misdadigers die en verzet bieden tegen arrestatie en nog een gevaar voor anderen vormen. Mogelijk dat het in sommige gevallen van drugscriminaliteit gerechtvaardigd is, maar niet als het maar een mule/pakezel is die nergens heen kan omdat hij midden op zee zit.
Wat ik wel jammer vind is dat dat "op zee gevangen, aan de vertrekkant terugzetten" maar niet goed van de grond komt vanwege de mensenrechten situatie in Libië enzo. Dat zou al een hoop helpen. Het wordt het minder waard om de oversteek te wagen. Als iemand op zee verdrinkt gaat men ervan uit dat ze het gehaald hebben, dus terugzetten is effectiever. Verder zou het fijn zijn om de aanbieders van dit soort "diensten" te kunnen opsporen. Die hebben toch al wel heel wat mensen vermoord met hun gammele bootjes vol loze beloften. Maar goed, ook daar weer moet je met de autoriteiten daar kunnen samenwerken.
Overigens wel een stukje nuance, hier een mooi plaatje van de vluchtelingenaantallen waar men destijds alarm over sloeg en hoe die binnen een jaar alweer voor het grootste deel verdampt waren. Het plaatje loopt niet helemaal door tot vandaag, maat het totaalbeeld moge duidelijk zijn. In October 2015 meer dan 200.000 asielzoekers in Italië en Griekenland samen (ongeveer 0,03% van de Europese bevolking ofzo, maar nog steeds veel), een jaar later misschien een tiende daarvan.
|
Dat klopt, wat u daar schreef.
Citaat:
Verder zou het fijn zijn om de aanbieders van dit soort "diensten" te kunnen opsporen. Die hebben toch al wel heel wat mensen vermoord met hun gammele bootjes vol loze beloften.
|
En ook dat klopt als een bus maar dat soort van figuren trekt zich daar geen ballen van aan dat er mensen het leven laten bij een overtocht.
Als hun centjes er maar liggen. (zelfde als met drugssmokkelaars)
ABBA doet een come back en misschien is het liedje "Money, Money'

wel van toepassing op die hun acties.