Italië tegen de illegalen: “Pak je spullen!”
Citaat:
Bij een manifestatie in het noorden van Italië had de nieuwe Italiaanse minister van Binnenlandse Zaken, Matteo Salvini (foto), een duidelijke boodschap voor de illegale immigranten die zich in het land bevinden: “Jullie goede tijd is voorbij. Begin maar alvast je koffers te pakken”, aldus de leider van de Lega. Zodoende hernieuwde hij zijn belofte om honderdduizenden zogenaamde vluchtelingen uit het Midden-Oosten en Afrika Italië uit te zetten.
|
Het startsignaal is gegeven denk je dan om ze er allemaal terug even uit te zetten?
Maar zoals het elke 'medaille' betaamt heeft ook deze een keerzijde:
Citaat:
Bondskanselier Merkel zou zaterdag met de nieuwe minister-president Giuseppe Conte gebeld hebben en hem hebben uitgenodigd voor een bezoek. Tegelijkertijd verkondigde ze dat de door Italië gewenste kwijtschelding van € 250 miljard schulden uitgesloten zou zijn. “Solidariteit zou nooit in een schuldenunie mogen uitmonden”, aldus de almachtige Duitse regeringscheffin.
|
Toch staat Italië niet alleen want ook Slovenië heeft er genoeg van.
Anti-migratiepartij wint verkiezingen in Sloveniê
Citaat:
De conservatieve oppositiepartij SDS van de voormalige premier Janez Jansa heeft de verkiezingen in Slovenië gewonnen. Met nagenoeg alle stemmen geteld, komt de partij uit op ongeveer 25 procent.
|
Waar wachten de andere 'Europese' landen op denk je dan?
