Los bericht bekijken
Oud 24 september 2018, 21:14   #802
geertvdb
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 8 juni 2014
Berichten: 15.048
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Diego Raga Bekijk bericht
M’n ‘actieplan’ kan je lezen in betreffende post, die bedoeld was om de gevolgen van marihuanagebruik tov alcoholgebruik te vergelijken en zodoende uit het strafrecht te halen, gezien het consumeren van marihuana aantoonbaar minder schadelijke gevolgen heeft dan alcoholconsumptie, zowel op persoonlijk als op maatschappelijk vlak.

Wat alcohol betreft, voor mij zijn de huidige wetten daarover ok, maar ‘k zou m’n campagne meer toespitsen op de gevolgen ervan voor de gezondheid (en de kosten daarvan voor de SZ) op langere termijn:
Vettoename, levercirrose en alcoholhepatitis, maagslijmvliesontsteking, hersenschade, kanker van mond, keel, strottenhoofd en slokdarm, eetstoornissen, psychoses, depressies, impotentie,… enfin, stuk voor stuk desastreuze aandoeningen die kunnen optreden bij ondoordacht en langdurig alcoholgebruik:

https://www.jellinek.nl/informatie-o...cos-alcohol/#1

En om nu ’n direct antwoord te geven op je vraag; ik zou de promillegrens verlagen van 0,5 naar 0,2, waardoor er aantoonbaar minder dodelijke slachtoffers zullen vallen in het verkeer en op langere termijn uiteraard ook in de privé:
/[/url]
Tuurlijk, nog meer overheid, nog meer controle. Linkiewinkies verenig u!
geertvdb is offline   Met citaat antwoorden