Los bericht bekijken
Oud 15 januari 2005, 00:16   #126
Phrea|K
Parlementslid
 
Phrea|K's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 april 2004
Locatie: West Flanders Ideology: Moderate Libertarianism
Berichten: 1.760
Stuur een bericht via MSN naar Phrea|K
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Towelie030981
Het punt van verdraagzaam zijn is dat men verdraagzaam is tegen het onverdraagzame. Anders zou het principe van verdraagzaam zijn op absoluut niets zijn gebaseerd. En om even de vraag om te keren wat doen we die honderduizend mensen van rechtse inslag die de rechtens van de mens ondergeschikt maken aan hun eigen.
"Indien we onbeperkte verdraagzaamheid uitstrekken tot al die onverdraagzaam zijn, als we niet langer bereid zijn een verdraagzame samenleving te verdedigen tegen de woedende aanvallen vd intoleranten, dan zullen de verdraagzamen vernietigd worden en met hen de verdraagzaamheid." (Karl Popper)

Onvoorwaardelijke vrije meningsuiting toestaan voor onverdraagzame meningen is nog niet hetzelfde als verdraagzaam blijven tov zij die deze mening in praktijk willen brengen.
__________________
The ultimate decision about what is accepted as right and wrong
will be made not by individual human wisdom
but by the disappearance of the groups that have adhered to the "wrong" beliefs. (F.a. Hayek)

Laatst gewijzigd door Phrea|K : 15 januari 2005 om 00:17.
Phrea|K is offline   Met citaat antwoorden