Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Piero
Niet vergeten dat christenen in 306 n.C. de zijde kozen van generaal Constantijn in diens strijd om de macht met de generaals Maxentius en Licinius. De moeder van Constantijn is een heilige in de Kerk. Zij reisde naar Jeruzalem om te bidden en relieken te verzamelen. Constantijn omringde zich met christelijke soldaten. Vult u de rest maar in. Europa is niet geheel vrijwillig christelijk geworden. De machtsijver binnen het christendom was een strijd tussen koninklijke families en zakenlui en bankiers.
En die strijd werd gevoerd onder het mom van een strijd tussen goed en kwaad, tussen God en de duivel; afgeleid van de mythologische strijd tussen de Egyptische goden Horus en Seth. Voor joden geldt het zelfde. Alle drie de religies geloven in een eindtijd en eindstrijd waarbij het kwaad voor goed overwonnen zal worden.
|
Machtsijver en excessen zullen er altijd zijn maar de kern van her christendom is barmhartigheid en verdraagzaamheid. Bij Islam iets geheel anders. Jesus en mohammed zijn in geen Enkel opzicht met elkaar te vergelijken. Terwijl er veel gelijkenissen zijn tussen nazisme en islam(isme).