Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door maddox
Ik blijf voorstander van gepompte waterkracht voor grootschalige energie-opslag. Lekker simpel en goedkoop uitvoerbaar.
|
Batterijen = prima om een wolk op een zonnige dag op te vangen, en/of om (gas)centrales de tijd te geven om op gang te komen.
Grootschalige opslag: inderdaad, gepompte waterkracht. Ofwel je energie-overschot gebruiken om waterstof te produceren. Of je energie-overschot gebruiken om uit CO2 opnieuw benzine te maken. Die technieken bestaan, al staan ze nog in de kinderschoenen.
Maar als je in de zomer energie te veel hebt, en die wil je opslaan tot in de winter, dan zijn er weinig opslagmiddelen die kunnen concurreren met een benzine-tank. En die infrastructuur hebben we al.
Andere mogelijkheid - HVDC-hoogspanningslijnen tussen noordelijk en zuidelijk halfrond. Daar is het zomer als het hier winter is, en omgekeerd.
... en de waarschijnlijkste mogelijkheid: all of the above.