Los bericht bekijken
Oud 25 mei 2019, 10:57   #404
Jan van den Berghe
Secretaris-Generaal VN
 
Jan van den Berghe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 september 2002
Locatie: Waregem
Berichten: 178.701
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Elio di Supo Bekijk bericht
Integendeel hebben religies vaak een zware tol geeist van samenlevingen en werden ze vaak gebruikt om bepaalde gezagshebbers te ondersteunen. Zoals bv de mythe dat farao's afstammen van de goden. Of de mensenoffers in Inca- en Aztekenculturen die plaatsvonden tijdens religieuze plechtigheden. Of om mensen die "anders" waren uit de samenleving te plaatsen. Zoals Joden eeuwenlang in ghetto's moesten wonen. Of homo's aan te praten dat ze afwijkend zijn.

U mag eigenlijk nog blij zijn dat er nog vrijheid van godsdienst bestaat na die eeuwenlange rotzooi di uw religie (samen met andere) heeft uitgevreten.
De afwezigheid van godsdienst toont uit de geschiedenis dat de mens even wreed kan handelen. Stalin en zijn miljoenen doden. Hitler en zijn miljoenen doden. De machtshonger van de staten tijdens WO I. Napoleon en zijn wil heel Europa te temmen: ellende en hopen doden. Enzovoort.

Uw eenzijdigheid haalt het niet bij een eenvoudige toetsing van de geschiedenis...
Jan van den Berghe is offline   Met citaat antwoorden