Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door fox
Ik vind het vrij bizar dat bedrijven niet meer in de richting van de Tesla 3 kijken. Er zijn heel veel salariswagen eigenaars die bereid zijn om daar mee rond te rijden en op het einde van de rit komt het goedkoper uit dan pakweg een BMW3 reeks
|
In de "krachtige" (>250 PK) middenklasse is het Tesla model 3 nochtans de best verkochte wagen in
"West-Europa" van
Q1-2019, de ICEs meegeteld.
"waar het model 3 verkrijgbaar was"
Met appelen en peren te vergelijken gaat dpg niet ver komen.
Het Tesla model 3 valt overigens ook
in de smaak van particulieren.
Citaat:
https://www.autowereld.be/autonieuws...op-europa.html
Tesla Model 3 troeft Europese premium concurrentie af

De Tesla Model 3 heeft een vliegende start gemaakt. De Amerikaanse vierdeurs is niet alleen de best verkopende EV van Europa, voor de Renault Zoë, de Nissan Leaf, de BMW i3 en de Hyundai Kona Electric. Maar vindt ook meer Europese klanten dan de Duitse Drie, dus meer dan zowel de Audi A4, de BMW 3 Reeks als de Mercedes C-Klasse. Toch als je enkel de berlinevarianten telt, want met de afgeleide koetswerkvarianten schetst JATO Dynamics een ander plaatje. Dan moet de Model 3 naast de Duitsers ook de Volvo V60 voor zich dulden. Niettemin: indrukwekkend.
Ook opmerkelijk: de Tesla Model 3 wordt vooral privé gekocht, terwijl het segment waarin de Audi A4, de BMW 3 en de Mercedes C actief zijn vooral bedrijfswagens telt.
|
(dit was enkel februari, in maart liep de verkoop pas op volle toeren)
De PK-range van een model 3 is voorlopig van minimum 258 PK (SR+) tot 490 PK (Performance):
volgens refertes van:
https://de.wikipedia.org/wiki/Tesla_...chnische_Daten