Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Vlad
Vorig weekend de reeks ook bekeken. Schitterend gemaakt.
Maar dus het meest angstwekkende van de hele zaak, het feit dat mensen en dieren die radioactief zijn besmettelijk zijn, klopt niet ? Bah.
|
Nog eens uitleggen. Straling en besmetting. Als we met een simpele analogie gaan werken.
Radioactief materiaal als een lamp. Straling is dan het licht dat die lamp uitstraalt. Een "radioactief besmet" persoon draagt lampen met zich mee.
Ja, een radioactief besmet iets zal dingen bestralen. Maar niet besmetten tenzij er radioactief materiaal van het ene iets (mens, dier, plant, voorwerp) naar het andere iets overgezet wordt.
Dit is ook wat ze laten zien, het afspoelen van mensen en dingen, dan kan men het radioactieve materiaal van de gevoelige zaken wegwassen.
1 van de eerste gevolgen van sterke radioactieve bestraling is een verminderde weerstand doordat de verantwoordelijke bloedcellen meer gevoelig zijn aan straling. Ook omdat de paar overgebleven werkende cellen ook overuren moeten draaien om de beschadigde cellen te verwijderen.
Dat is waarom men mensen met stralingsziekte in isolatie plaatst, om hun verzwakte weerstand te helpen door geen nieuwe bacteriën en virussen te introduceren. Niet omdat ze te radioactief zijn om veilig te benaderen.